آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271060
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1399 12:10
تعداد بازدید : 2993

ارزش دانش بنیان های حاضر در بورس به 280 هزار میلیارد تومان رسید

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست «اقتصاد مقاومتی و جهش تولید» که در مرکز استان کردستان برگزار شد، گفت: ارزش شرکت های دانش بنیان عرضه شده در بورس به 280 هزار میلیارد تومان رسیده است. وی تکیه بر نیروهای متخصص محلی را راهبردی موثرتر از نگاه به خارج و تکیه به نیروهای بیگانه برشمرد.
undefined

فناوران- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان کردستان در مراسم افتتاح دو شتابدهنده، چند خط تولید محصولات دانش بنیان، یک مرکز رشد، یک مرکز بازی های رایانه ای و چند پروژه دانش بنیان و فناور دیگر حضور یافت.
ستاری در پایان سفر یک روزه خود با حضور در «نشست اقتصاد مقاومتی و جهش تولید» در استانداری کردستان با بیان اهمیت منابع انسانی خلاق و نوآوری گفت: باید به این مساله توجه داشت که اقتصاد مقاومتی یک پدیده درون زا است و کسی نمی تواند آن را از خارج از استان به شما هدیه دهد. پایه های اقتصاد مقاومتی بیش از هر چیز بر منابع انسانی تلاشگر و نوآور متمرکز است و مواد  و منابع طبیعی در درجه دوم از لحاظ اهمیت قرار دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره حرکت رو به جلوی استان در حوزه فناوری، افزود: مدیران استانی باید بیش از هر چیز تلاش خود را برای کم کردن موانع اداری متمرکز کنند. یک کارآفرین هنگام مراجعه به دستگاه و نهاد دولتی باید احساس کند که مدیر و کارشناس مجموعه با او همراه است. رفع قوانین متناقض و برخورد درست با جوانان دارای ایده و خلاق از جمله راهکارهایی است که می تواند به ایجاد اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
ستاری کردستان را دارای پیشینه غنی تاریخی، فرهنگی و مزیت های ذاتی برشمرد و گفت: توسعه پارک های علم وفناوری و مراکز رشد در سراسر استان امری ضروری و غیر قابل اجتناب برای رسیدن به توسعه پایدار است. البته علی رغم پیشرفت خوبی که در پارک علم و فناوری استان به دست آمده است، ظرفیت های این پارک هنوز متناسب با نیازهای استان نیست و در این زمینه باید اقدامات توسعه ای انجام گیرد. ما نیز در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به هراندازه نیاز باشد اعتبار لازم برای توسعه پارک های علم و فناوری را تامین خواهیم کرد.
رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان  در ادامه گفت: سال قبل فروش شرکت های دانش بنیان از 120 هزار میلیارد تومان فراتر رفت. در حال حاضر نیز ارزش شرکت های دانش بنیان عرضه شده در بورس به 280 هزار میلیارد تومان رسیده است. این راه هنوز ادامه دارد و باید تلاش هایمان را دوچندان کنیم. به ویژه باید توجه داشت که کشور ما در حوزه تجارت و بهره گیری از دانش و فناوری از پیشینه ای 5 هزار ساله برخوردار است. با این همه تفکر نفتی و اعتیاد اقتصاد به نفت، اصول فرهنگی ما را در حوزه کار و تلاش زیر سوال برد و در این زمینه با توجه به سرمایه های انسانی باید یک تغییر رویه کامل صورت گیرد.
منبع:معاونت علمی 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :