آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271125
تاریخ انتشار : 29 مرداد 1399 12:16
تعداد بازدید : 4591

iOS 14 با ضربه به پشت آیفون دستورات را اجرا می کند

یکی از ویژگی های جدید «آی او اس ۱۴» به کاربران اجازه می دهد با ضربه به پشت دستگاه و بدون نیاز به لمس نمایشگر، به آیفون دستوراتی بدهند.
undefined

فناوران- اپل نسخه بتای آپدیت iOS14 را عرضه کرده است. در این سیستم ویژگی پنهان است که به کاربران اجازه می دهد بدون لمس نمایشگر آیفون به آن دستوراتی بدهند.

قابلیت جدید «Back Tap» نام دارد و به کاربر اجازه می دهد برخی دستورات و قابلیت های خاص را با ۲یا ۳ ضربه به پشت دستگاه فعال کنند.

این دستورات شامل ثبت اسکرین شات یا فعال کردن یک اپلیکیشن خاص می شود. این ویژگی برای کمک به افرادی توسعه یافته که از لحاظ فیزیکی مشکلاتی دارند و نمی توانند به درستی از دستگاه استفاده کنند.

قابلیت مذکور در بخش تنظیمات آی پد و آیفون ارائه می شود و کاربران می توانند با انتخاب گزینه «دسترسی» (Accessibility) آن را بیابند. تصاویر از این ویژگی نشان دهنده کنترل گزینه هایی مانند خانه، اسکرین شات، اسپات لایت و تنظیم صوت است.

آپدیت جدید iOS در پاییز سال جاری به طور رسمی برای دستگاه های اپل عرضه می شود اما در حال حاضر برخی کاربران می توانند به نسخه آزمایشی دسترسی یابند و با آزمایش آن هرگونه اختلال یا چالشی را به اپل گزارش دهند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :