آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271163
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1399 13:24
تعداد بازدید : 2969

فرایند خوداظهاری مشخصات ماینرهای وارداتی در سامانه بهین یاب آغاز شد

مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای اجرای تصویب نامه هیات وزیران به منظور تعیین تکلیف وضعیت دستگاه های استخراج رمزارز موجود در کشور، امکان ثبت مشخصات هویتی و نیز تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر از ۲۷ مردادماه در سامانه بهین یاب فراهم شده است.
undefined

فناوران- علیرضا هادی افزود: همه دارندگان دستگاه های مذکور، یک ماه فرصت دارند از طریق لینک خوداظهاری ایجادشده در صفحه اصلی سامانه بهین یاب، نسبت به ثبت این مشخصات اقدام کرده و حقوق و عوارض دولتی که با هماهنگی گمرک در حال تعیین و پیش بینی در سامانه است را پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: دستگاه هایی که تاکنون به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند صرفاً از طریق تکمیل فرم خوداظهاری و مشخص کردن نحوه و مکان استفاده از این دستگاه ها می توانند وارد چرخه فعالیت قانونی شوند.

هادی ادامه داد: پیش نویس آیین نامه اجرایی طرح خوداظهاری، موضوع بند ۵ مصوبه هیأت دولت نیز در وزارت صمت تهیه شده و جهت بررسی و تصویب به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شده است و جلسات بررسی و تصمیم گیری در این حوزه در حال برگزاری است.

وی هم چنین گفت: با توجه به دستورالعمل صدور جواز تأسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمزارز، صدور مجوز صرفاً در شهرک های صنعتی، مناطق آزاد تجاری و نیروگاه های جدیدالاحداث میسر بوده و نگهداری از دستگاه ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع است.

هادی در خصوص اعتبار مجوزهای صادره اضافه کرد: مدت اعتبار جوازهای تأسیس صادره در حوزه رمزارز شش ماه بوده و صرفاً در صورت احراز پیشرفت فیزیکی برای یکبار و به مدت شش ماه تمدید خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور طرح ها عنوان کرد: تاکنون تعداد ۶۴۶ فقره جوازتأسیس و ۲ فقره پروانه بهره برداری در این حوزه صادر شده است که پیش بینی می شود با انجام فرایند خوداظهاری تعداد مجوزهای صادره افزایش داشته باشد.

منبع:شاتانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :