آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271179
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1399 15:19
تعداد بازدید : 2997

صباایده در اطلاعیه‌ای توضیح داد

چرا عمر «لنزور» به پایان رسید؟

شرکت صباایده، خبر پایان فعالیت شبکه اجتماعی لنزور و دلایل آن را با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد.
undefined

فناوران- اطلاعیه شرکت صبا ایده بیان می دارد: «لنزور، در سال ۱۳۹۲ و با هدف توسعه یک شبکه های اجتماعی عکس محور توسط هلدینگ صباایده، فعالیت خود را آغاز کرد. حالا در پایان مرداد ۹۹ و با گذشت هفت سال از شروع به کار، بحران‏ها و مشکلات مختلف لنزور که از ابتدا وجود داشت، صباایده را به تصمیم برای پایان فعالیت این پلتفرم رساند که دو دلیل اصلی آن عبارتند از:

 ۱- مشخص نبودن جایگاه شبکه های اجتماعی و حدود مسوولیت سرویس‏ دهندگان در ایران و همچنین عدم پشتیبانی حقوقی (عملی و نه تئوریک) از اینگونه خدمات.

۲-معین نبودن خطوط قرمز‏ فرهنگی و سرگردانی مدیران اینگونه شبکه های اجتماعی نسبت به نظرات متنوع و بعضا سلیقه ای ارکان و متولیان مختلف فرهنگ کشور که تا به امروز هم ادامه دارد.»

 این اطلاعیه در پایان می افزاید: «گسترش و توسعه شبکه های اجتماعی در هر کشوری پیش از هر دغدغه فنی و زیرساختی نیازمند تعیین تکلیف شفاف و عملی دو محور فوق است.

امیدواریم با رفع موانع فوق و اعتماد به بخش خصوصی در آینده شاهد ظهور و بروز شبکه های اجتماعی موفقی توسط جوانان این مرز و بوم مانند دیگر کشورها باشیم.»

بر اساس این گزارش، لنزور یک شبکه اجتماعی مختص اشتراک تصاویر بود که با الگو گرفتن از اینستاگرام راه اندازی شده بود. حالا صبا ایده اعلام کرده که این شبکه اجتماعی از آغاز شهریور ماه (امروز) غیر فعال شده و کاربران فقط تا پایان مردادماه فرصت داشته اند که تصاویر خود را از روی سایت بردارند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :