آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271221
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1399 12:11
تعداد بازدید : 2959

۷ مجازات صادرکنندگانی که ارز را بازنگردانند

صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانند، با ۷ مجازات مواجه خواهند شد.
undefined

فناوران -  گمرک ایران مجازت صادرکنندگانی که ارز را به کشور برگشت ندهند، تشریح کرد.

بر این اساس، مجازات این افراد به شرح است:
  وزارت صنعت، معدن و تجارت حق صدور و تمدید کارت بازرگانی، صدور یا تمدید ثبت سفارش و صدور هر گونه مجوزهای واردات و صادرات تولیدی، صنفی و نظایر آن را نداشته و محدودیت از سایر خدمات مرتبط به تجارت اعم از داخلی و خارجی را نیز برای صادرکنندگان متخلف اعمال خواهد کرد.

  گمرک امکان استفاده از تسهیلات و خدماتی نظیر مسیر سبز، پذیرش ضمانت ها و نظایر آن را از صادرکنندگان سلب کرده و حق استراداد حقوق و عوارض گمرکی را نخواهد داشت.

 سازمان امور مالیاتی مکلف است معافیت ها و مشوق های مالیاتی را لغو خواهد کرد.

 بانک مرکزی حق صدور گواهی ثبت آماری یا تخصیص ارز را نخواهد داشت و باید گزارش عملکرد حساب های مشکوک را به نهادهای ذی ربط اعلام کند. ضمن اینکه بانک های عامل نیز حق اعطای تسهیلات و ضمانت نامه های ریالی و ارزی و خدمات بانکی را نخواهند داشت.

  شبکه صرافی ها نیز اجازه ارایه خدمات خرید، فروش و نقل و انتقال ارز و خدمات در خارج از کشور به صادرکنندگان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم (تراستی ها) در راستای عدم برگشت ارز حاصل صادرات را نخواهند داشت و این کار تخلف محسوب می شود؛ به نحوی که در صورت احراز، ضمن لغو مجوز فعالیت توسط بانک مرکزی، صرافی متخلف به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

  صندوق ضمانت صادرات از ارایه هرگونه خدمات مرتبط نظیر اعتبارسنجی، صدور بیمه نامه و ضمانت نامه های صادراتی برای صادرکنندگانی که ارز خود را به کشور نیاورده باشند منع شده است.

 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی باید محدودیت در صدور بارنامه های داخلی و خارجی و نیز ارایه کلیه خدمات بندری و تسهیلات مرتبط را اعمال کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :