آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271222
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1399 12:16
تعداد بازدید : 2963

بانک توسعه صادرات اعلام کرد

ارایه تسهیلات ۱۲ درصدی به شرکت های دانش بنیان

رییس اداره کل صادرات کالای بانک توسعه صادرات از ارایه تسهیلات ۱۲ درصدی برای شرکت های دانش بنیان خبر داد.
undefined

فناوران- حسین حسینیان گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه منعقد شده بین بانک توسعه صادرات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این بانک به شرکت های دانش بنیان اعم از فعالان عرصه صادراتی کشور، تکمیل کنندگان زنجیره صادراتی و فعالیت هایی که به هر نحو مانع خروج ارز از کشور می شوند، تسهیلات با نرخ ترجیحی پرداخت می کند.

وی افزود: این تسهیلات که از محل منابع تلفیقی صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک تامین شده با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تعدیل نرخ سود، با نرخ حداکثر ۱۲ درصد در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد.

به گفته او، شرکت های دانش بنیان واجد شرایط که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شوند می توانند در دو بخش تامین مالی طرح و سرمایه در گردش مورد نیاز از تسهیلات یاد شده بهره مند شوند. طبق اعلام بانک توسعه صادرات ایران، به منظور ارایه تضامین برای پوشش تسهیلات یاد شده، علاوه بر وثائق رایج در سیستم بانکی، ضمانت نامه تمامی صندوق های پژوهش و فناوری مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به عنوان وثیقه با اولویت یک مورد پذیرش بانک قرار می گیرد. گفتنی است؛ شرکت های دانش بنیان با مراجعه به سایت بانک به نشانی edbi.ir و بررسی شرایط، برای بهره مندی از تسهیلات یاد شده می توانند به یکی از شعب بانک در تهران یا مرکز استان ها در سراسر کشور مراجعه کنند.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :