آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271314
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1399 11:27
تعداد بازدید : 4104

استارتاپ های حوزه سلامت دیجیتال در انتظار تنظیم مقررات

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به پتانسیل کشور در حوزه سلامت دیجیتال گفت: استارتاپ ها در انتظار ابلاغ تصمیم های وزارت بهداشت در زمینه تنطیم مقررات این حوزه هستند.
undefined

فناوران- سیاوش ملکی فر در ششمین رویداد مجازی از دوشنبه های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سلامت دیجیتال افزود: سلامت دیجیتال یکی از ابعاد مهم حاکمیت در حوزه های کلیدی است که دولت باید خدمات رسانی کند و این حوزه دولت،علاوه بر ماموریت یک اقتصاد بزرگ خدماتی و بهداشتی است و یکی از موارد توسعه دهندگی حوزه سلامت بوده است.

وی افزود: کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی در دنیا نیز دیده شده است. در کشور ما نیز در زمینه حوزه توریسم سلامت، گردشگری سلامت، صادرات خدمات سلامت و بهداشت و درمان نیز فضای بسیاری برای ارایه خدمات با کیفیت وجود دارد.

ملکی فر ادامه داد: خدمات فناوری خوبی در کشور در حوزه سلامت وجود دارد؛ به طوری که به تازگی یکی از پژوهشگران جوان ایرانی با دانش فناوری اطلاعاتی و ورود به علوم شناختی در خارج از کشور سامانه ای را بر پایه علوم شناختی به عنوان الگوریتم آلزایمر طراحی کرد موفق شد سرمایه دو میلیون دلاری یک سرمایه گذار خارجی را جذب کند.

وی یادآور شد: می توانیم بر لبه دانش و فناوری پیش رویم. در کشور به لحاظ دانش فنی هیچ مشکلی نداریم و حتی ایده های استارتاپی جوانان می تواند حمایت سرمایه گذاران خارجی را دریافت کنند.

ملکی فر با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تلاش بسیاری برای تنظیم مقررات در حوزه سلامت دیجیتال کرده است، افزود: در زمینه تنطیم مقررات، آیین نامه ها، بخش نامه ها و دستورالعمل ها فعالیت های زیادی از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته است.

وی یادآور شد: حوزه سلامت دیجیتال حوزه حساسی است که با سلامت مردم جامعه روبرو است. بدون این دستورالعمل ها نمی توان اجازه ورود استارتاپ ها را به حوزه سلامت دیجیتال داد. استارتاپ ها و سرمایه گذاران حوزه سلامت با تنظیم مقررات حوزه سلامت دیجیتال با آرامش بیشتری در این حوزه فعالیت خواهند کرد.

وی یادآور شد: بر اساس آمار سال ۹۶، ۸۰ استارتاپ در حوزه سلامت دیجیتال فعال بودند که این تعداد در سال ۹۸ به ۱۵۰ استارتاپ افزایش یافت.

منبع:ایرنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :