آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271378
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1399 11:27
تعداد بازدید : 4505

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس:

زیرساخت انتخابات الکترونیکی فراهم نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه صیانت از آراء مردم اولویت مجلس و شورای نگهبان است، گفت: با توجه به اشکالاتی که در گذشته پیش آمد، شورای نگهبان تا مادامی که تمام زیرساخت ها تکمیل نشود، اجازه برگزاری انتخابات الکترونیکی را نمی دهد.
undefined

فناوران- احمد علیرضا بیگی، در خصوص شرایط برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور، گفت: مجلس و شورای نگهبان امانتداری در انتخابات و صیانت از آرای مردم را در اولویت می دانند. انتخابات الکترونیکی چندین نوبت مانند دوره گذشته در انتخابات شوراهای شهر و روستا به صورت آزمایشی در شهرهای مختلف برگزاری شده است اما به دلیل اشکال در زیرساخت ها و شکایات فراوانی که صورت گرفت، شورای نگهبان تاکید کرد تا مادامی که اطمینان از تعبیه زیرساخت ها حاصل نشود، اجازه برگزاری انتخابات الکترونیکی نمی دهد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه های کشور و ارتباطات باید زیرساخت های اینترنتی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را فراهم کنند. وزارت کشور ضمن هماهنگی با وزارت ارتباطات و سایر دستگاه های متولی در استان ها باید گزارشی از روند اقدامات انجام گرفته به مجلس دهد.

وی افزود: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس قطعا این موضوع را پیگیری خواهد کرد. برگزاری انتخابات الکترونیکی ضمن کاهش تخلفات احتمالی، تجمع در محلات رای گیری را کم می کند  لذا با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا تعبیه برگزاری انتخابات الکترونیکی ضروری است.

علیرضا بیگی یادآور شد: امکان برگزاری انتخابات به صورت دیجیتال و کاغذی به شکل همزمان وجود ندارد بنابراین زیرساخت ها باید تکمیل شود تا انتخابات در تمام حوزه های رای گیری به صورت الکترونیک برگزار شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم ضمن تاکید بر صیانت و مراقبت از آراء مردم، گفت: مجلس قوانین لازم را برای برگزاری انتخابات الکترونیکی تصویب کرده است اما اگر وزارت کشور با خلاء قانونی روبه است می تواند پیشنهادات خود را در قابل لایحه ارایه دهد.

منبع:فارسنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :