آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271421
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 11:44
تعداد بازدید : 2916

بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

یکی از شرکت های دانش بنیان در راستای ارایه راهکارهای مطمئن برای تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی محصولاتی را در زمینه زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و امضای دیجیتال ارایه کرد.
undefined

فناوران- علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: ما در این شرکت دانش بنیان ارایه خدمات گوناگون در حوزه های زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و ارایه راه کارهای مطمئن برای تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داده ایم و در زمینه طراحی و توسعه محصولات، خدمات و راهکارهای نوین مبتنی بر رمزنگاری، امضای دیجیتال، گواهی های الکترونیکی، توکن امضای دیجیتال پارس کی، سخت افزارهای امنیتی و راه اندازی زیرساخت کلید عمومی، فعالیت داریم.

وی گفت: محصول ParsVPN شرکت ما برای برقراری ارتباط امن کاربر با شبکه ای خصوصی در بستر یک شبکه عمومی و همچنین رفع مشکلات احراز هویت کاربر، حفظ محرمانگی و جامعیت اطلاعات در حال انتقال، طراحی شده است. این نرم افزار گواهی تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک دریافت کرده است.

میرخانی، توکن هوشمند امضای دیجیتال پارس کی را ماژول رمزکننده ای با رابط USB دانست و یادآور شد: این ماژول تلفیقی از امنیت، کارآیی، کاربری آسان، قابلیت حمل و صرفه اقتصادی را در اختیار کاربر قرار می دهد. پارس کی به صورت مستقل و بدون نیاز به سخت افزارهای اضافی مانند کارت خوان، قابل استفاده است و امکان تولید کلیدهای متقارن و نامتقارن، انجام عملیات رمزنگاری و امضای دیجیتالی به صورت On-Board در آن وجود دارد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی ادامه داد: سامانه احراز هویت شرکت ما هم  سرویس های احراز هویت و امضای دیجیتال مبتنی بر PKE را ارایه می دهد. در این سامانه تنها با یکبار احراز هویت، کاربر می تواند از تمامی سامانه های سازمان بدون نیاز به احراز هویت مجدد استفاده کند. همچنین، مدیریت کاربران یکپارچه مشکلات مربوط به سرپرستی سامانه ها را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. با تعریف یک کاربر، دسترسی کاربر در تمامی سامانه ها به صورت خودکار ایجاد می شود و با حذف دسترسی، در تمامی سامانه ها از ورود کاربر جلوگیری خواهد شد.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :