آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271425
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 11:55
تعداد بازدید : 4547

ادامه کلاهبرداری با شگر د رجیستر نشدن گوشی

رییس پلیس فتای قم نسبت به کلاهبرداری با هدایت شهروندان به درگاه فیشینگ بانکی به بهانه رجیستری گوشی تلفن همراه هشدار داد.
undefined

فناوران- سرهنگ علی موالی در خصوص پیام های ارسال شده به هموطنان با موضوع رجیستر گوشی تلفن همراه، اظهار کرد: اخیراً پرونده هایی به پلیس فتا ارجاع شده که در آن کلاهبرداران با ارسال پیامی که «تلفن شما رجیستر نشده و به زودی از سرویس خارج می شود، جهت جلوگیری، لطفا کد IMEI خود را در تارنمای زیر ثبت کنید، ”hamtal.com“»، اقدام به دریافت اطلاعات شهروندان می کنند.

او با بیان این که در پی سرقت اطلاعات بانکی شهروندان شاهد خالی شدن حساب بانکی آن ها هستیم، ادامه داد: سرقت دیگر اطلاعات شهروندان از سوی مجرمان سایبری با همین ترفند رجیستری قطعا با اهداف مجرمانه است. موالی در خصوص لینک های ارسالی به شهروندان توصیه کرد: کلاهبردارن دائماً در تلاش برای به طمع انداختن کاربران با ترفند های مختلف هستند و با توجه به قانون رجیستر کردن گوشی تلفن همراه، این افراد با ارسال لینک، افراد را به صفحات فیشینگ هدایت می کنند که اگر هوشیار نباشند ممکن است فریب بخورند.

او تاکید کرد: شهروندان برای رجیستر کردن گوشی تلفن همراه خود از کد دستوری #۷۷۷۷* و یا از طریق سایت https: //hamta.ntsw.ir  اقدام کنند.

منبع:پلیسنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :