آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271582
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 11:53
تعداد بازدید : 2880

ارایه تسهیلات بلاعوض به شرکت ها برای حضور در نمایشگاه های خارجی

معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی از حمایت این صندوق از شرکت های دانش بنیان حوزه امنیت اطلاعات برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی خبر داد و گفت: شرکت های دانش بنیان این حوزه در ۱۵ نمایشگاه خارجی می توانند حضور یابند و از شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.
undefined

فناوران- سیاوش ملکی فر در «رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا)" هدف از برگزاری این رویداد دو روزه را بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان و فناور دانست و افزود: از بین ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان فعال درکشور هنوز شرکت های دانش بنیان زیادی را می بینیم که با خدمات صندوق آشنا نیستند و بهره مندی آنها از خدمات درنظر گرفته شده صندوق کم است و این در حالی است که حتی کوچکترین شرکت دانش بنیان در قالب شرکت نوپا نیز می تواند از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری بهره مند شود.

ملکی فر تسهیلات این صندوق را در ۴ دسته "مالی"، "ضمانت نامه"، "سرمایه گذاری" و "توانمندسازی" (کمک بلاعوض) به شرکت های دانش بنیان ذکر کرد و ادامه داد: این صندوق  برای تامین مالی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوتی داشته که از جمله آن تسهیلات لیزینگ برای طرف تقاضا است. بر اساس آن هر خریدار می تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد  مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را در قالب تسهیلات لیزینگ با نرخ ۸ تا ۹ درصد به مدت ۳ سال از صندوق دریافت کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی، یادآور شد: در مقابل برای طرف عرضه نیز از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی انواع ضمانت نامه، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی، حمایت بلاعوض اخذ استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی در نظر گرفته شده است.

ملکی فر با ییان اینکه در سال گذشته ۱۴ رویداد معرفی نیازهای فناورانه از سوی صندوق نوآوری برگزار شده است، افزود: دراین رویدادها هزار و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان حضور داشتند و هزار و ۶۵۹ نیاز فناورانه معرفی شده که ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است، همچنین به تدریج این قراردادها در حال  انعقاد هستند.

  حمایت برای حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه 
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و یادآور شد: در سال جاری از شرکت های دانش بنیان برای حضور در ۱۲ نمایشگاه داخلی حوزه امنیت فناوری اطلاعات تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض می شود که از آن جمله می توان به بیست وششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر(الکامپ)، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام)، چهارمین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک ایران، هفتمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، پانزدهمین نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند، نمایشگاه نوآوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات (کیتکس ۲۰۲۰)،  چهارمین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر(الکامپ و تلکام)، اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، نمایشگاه الکامپ، دهمین جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی و نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و حراست اشاره کرد.

ملکی فر با بیان اینکه شرکت ها می توانند نمایشگاه ها را در این بخش معرفی کنند، گفت: شرکت های دانش بنیان در ۱۵ نمایشگاه خارجی می توانند حضور یابند و از شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد، شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه به سامانه غزال این درخواست را ثبت کنند.

  حمایت از استاندارد سازی محصولات دانش بنیان
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص حمایت بلاعوض صندوق برای اخذ استانداردها، گفت: این صندوق برای  اخذ ۸ استاندارد داخلی و خارجی شامل مجوز فتا، ارزیابی امنیت محصول، مجوز پدافندی، کمک بلاعوض ارایه می کند.

به گفته وی این حمایت ها تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.

وی درمورد حمایت این صندوق از مالکیت فکری هم اظهار کرد: برای این منظور تا سقف ۹ میلیون  تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف ۲۰  میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی  به شرکت های حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعطا می کند.

ملکی فر یادآور شد: در این رویداد مجازی دو روزه ۴۹۳ نفرشرکت کرده اند که از این تعداد ۳۸۸ نفر از شرکت های دانش بنیان، ۲۱ نفر از شرکت های در فرآیند دانش بنیانی و ۸۴ نفر نیز از سایر نهادها و موسسات هستند.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :