آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271583
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 11:57
تعداد بازدید : 2895

جلسه کمیسیون مراکز داده نصر تهران برگزار شد

جلسه کمیسیون مراکز داده سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به صورت آنلاین برگزار شد.
undefined

فناوران- محمد آذری جلسه را با خبری در مورد انتشار دهمین گزارش Uptime با موضوع ارزیابی مراکزداده سراسر جهان شروع کرد و مطالعه آن را به دلیل پر محتوا بودن آن توصیه کرد.

معین فر این موضوع را که معیاری برای مقایسه بین vendorها وجود ندارد مطرح و بیان کرد: «این مسئله ممکن است چالش ساز باشد، ولی می توان در قدم اول شرکت های تامین کننده و خدمات دهنده در ایران را با توجه به معیارهایی از جمله سوابق، رضایتمندی، پشتیبانی، نیروی متخصص، لیست بیمه و... که بر اساس واقعیت است طبقه بندی کرد و به آنها امتیاز داد.»

معروفی ضمن درخواست طرح موضوع به صورت یک یادداشت در گروه خواست تا اعضا نقطه نظرات خود را بیان کنند که در برنامه کارهای کمیسیون قرار بگیرد. صفایی فراهانی جلسه را با گزارش جلسه اخیر هیات مدیره ادامه داد:« با توجه به شیوع کرونا، مصوبه نهایی هیات مدیره سازمان به این صورت شد که فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی و غیر حضوری برگزار شود و تمهیدات لازم برای انتخاب نرم افزار مورد استفاده، زیرساختها و دستورالعملهای اجرایی صیانت از آرا در ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات شروع شده است.»

آزاد معروفی عنوان کرد:« برای ثبت نام در انتخابات آتی تا پایان شهریور ماه فرصت باقی مانده است وهمانند گذشته، کمیسیون مراکزداده و کمیسیون شبکه همواره نقش ارزنده ای در این حوزه داشته اند و امیدوار هستیم در دوره ششم نیز این روند ادامه پیدا کند و پررنگتر باشیم. »

آذری با اضافه کردن مطلبی در خصوص انتخابات، جلسه را ادامه داد:«در خصوص تشکیل گروهی که بتوان از جمیع کمیسونهای شبکه و مراکزداده وارد هیات مدیره کرد، با توجه به اشراف داشتن آقای معروفی و آقای فراهانی بر موضوعات و بحث های ورود به هیات مدیره، کمیسون باید توسط شما اداره شود و باید طی یک جلسه ویژه به آن پرداخته شود.

صفایی فراهانی در مورد موضوع صیانت از آرا و حاشیه های مربوط به آن توضیحاتی ارایه داد:« در جلسه هیات مدیره به طور مفصل به این موضوع پرداخته شد و جمع بندی کلی آن در خصوص احراز هویت افراد است که به صورتی باشد که این اتفاقات را به حداقل برساند. تمام این مشکلات، انتقادات و نگرانی ها به هیات مدیره انتقال یافته است و با علم بر تمامی این موضوعات قرار است انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود و پیش بینی می شود قبل از برگزاری انتخابات اصلی، یک دوره انتخابات به صورت مانور انجام شود تا جلوگیری از وقوع این قبیل مشکلات بشود.» 

منبع:نصر تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :