آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271584
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 12:4
تعداد بازدید : 2866

سامانه اعطای تسهیلات حمایت از صادرات راه اندازی شد

طبق اعلام وزارت صنع، معدن و تجارت (صمت) سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرارداد در سامانه بهین یاب ایجاد شده است.
undefined

فناوران- سعید زرندی،  معاون طرح و برنامه وزارت صمت،  امروز اعلام کرده که پس از تدوین دستورالعمل مربوط به ماده ۳ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، موضوع تسهیلات ریالی و ارزی صادراتی، در راستای هدایت منابع در جهت تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی صادراتی محصولات اولویت دار به کشورهای هدف، سامانه اعطای تسهیلات بسته صادراتی ایجاد شده است.

طبق اعلام وزارت صمت تمامی متقاضیان دریافت تسهیلات صادراتی ضمن مراجعه به سامانه behinyab.ir و پس از ثبت درخواست، یکی از بانک های پارسیان، توسعه صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات و بانک مشترک ایران و ونزوئلا، را انتخاب می کنند. اطلاعات ثبت شده به صورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و در صورت تائید این اطلاعات توسط سازمان توسعه تجارت ایران به بانک های عامل جهت بررسی، تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.

بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۳۹۹ اوایل تیر ماه امسال توسط معاون اول رییس جمهوری و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد. منابع این شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال، منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی به میزان شش هزار میلیارد ریال، بخشی از درآمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف ۱۰۰ میلیون یورو است. البته پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان  از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصادی کشور بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی در نظر گرفته شده است.

منبع:ایسنا
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :