آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271614
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 11:51
تعداد بازدید : 3961

مسیر تامین مالی شرکت های دانش بنیان هموارتر شد

ابزار تامین مالی جمعی با مشارکت سرمایه های خرد برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی و راه اندازی شد.
undefined

فناوران - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اطلاع رسانی در خصوص فناوری های مالی (فین تک ها) برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق، اقدام به معرفی «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» کرده است.

«تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» به عنوان ابزار مالی جدید مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی کسب وکارها از طریق وجوه سرمایه گذاران خرد اقدام کرده است. در این شیوه، تمامی کسب وکارهای کوچک و متوسط از جمله شرکت های دانش بنیان و نوپا می توانند شرکت یا طرح های توسعه ای خود را از طریق پلتفرم های (سکوهای) عاملین کرادفاندینگ، تامین مالی کنند. 

سرمایه گذاران می توانند نسبت به خرید گواهی مشارکت اقدام کرده و در سود و زیان طرح/شرکت سهیم شده و سپس در بازار ثانویه، نسبت به خرید و فروش آنها اقدام کنند.

هم اکنون پلتفرم های پارس فاندینگ، دونگی، کارن کراد و هم آفرین با دریافت مجوز امکان تعریف طرح و جذب سرمایه برای کسب وکارها را داشته و فرآیندهای پذیرش، عرضه، نظارت بر کسب وکارهای متقاضی و ... توسط این پلتفرم ها انجام می شود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، در این راستا وبیناری نیز برگزار می شود. علاقه مندان می توانند برای شرکت در وبینار «تامین مالی جمعی برای کسب و کارها»، که با حضور مدیران عامل سکوهای مربوطه و مسوولان معاونت علمی در خصوص معرفی این ابزار مالی جدید برگزار می شود، از طریق سایت bizservices.ir/course/358 ثبت نام کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :