آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271652
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1399 12:14
تعداد بازدید : 3799

ظرفیت حضور ۵۰۰ استارتاپ در کارخانه نوآوری آزادی

مدیر کارخانه نوآوری آزادی درباره ویژگی های این کارخانه که وابسته به پارک فناوری پردیس است، گفت: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای این کارخانه هزینه و سرمایه گذاری شده و امروز فضای کارخانه به بیش از ۱۸ هزار متربع رسیده است که فضای مذکور ظرفیت میزبانی از ۲۵۰۰ تن از ایده پردازان و ۵۰۰ استارتاپ را دارا است.
undefined

فناوران- مهدی عظیمیان در بازدید مدیران معاونت تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از کارخانه نوآوری آزادی، اظهار کرد: از تاسیس پارک پردیس حدود ۱۹ سال می گذرد و اینجا محلی برای حضور شرکت های فناور و دانش بنیان است و بالغ بر ۲۵۰ شرکت در این بستر حضور فعالانه دارند.

وی افزود: در پارک فناوری فرصت ها صرفا برای شرکت ها است، اما در کارخانه نوآوری این فرصت در اختیار افراد و ایده پردازان قرار گرفته است.

عظیمیان با بیان اینکه در کارخانه زنجیره کارآفرینی پایدار شکل گرفته که شامل رویداد کارآفرینی، شکل گیری، شتاب دهنده، رشد و گسترش است، خاطرنشان کرد: اولین کارخانه نوآوری با همکاری بخش خصوصی و دولت راه اندازی شده است که این کارخانه بزرگترین محل تجمع استارتاپهای کشور است.

مدیر کارخانه نوآوری آزادی تصریح کرد: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای این کارخانه هزینه و سرمایه گذاری شده و امروز فضای کارخانه به بیش از ۱۸ هزار متربع رسیده است که فضای مذکور ظرفیت میزبانی از ۲۵۰۰ تن از ایده پردازان و ۵۰۰ استارتاپ را دارا است.

مدیر توسعه شعب و پردیس های پارک فناوری پردیس ادامه داد: تامین سرمایه نقدی، آموزش های تخصصی و فنی، ارائه فضای لازم کاری و همچنین ارتباط با شبکه سرمایه گذاران در این کارخانه ارائه می شود.

عظیمیان با اشاره به اینکه شعبه دوم کارخانه متعلق به دولت است، افزود: فضای اشتراکی و ۳۰ دفتر برای استارتاپها در نظر گرفته شده است. خوشبختانه در مراکز استان ها ۱۰ کارخانه نوآوری ایجاد شده اند و این نوع بسترسازی در استان ها مورد توجه مسئولین قرار گرفته است.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان مدیران معاونت تحقیقات، فناوری و نواوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بازدید از کارخانه، به بیان و انتقال تجربیات به مسئولان کارخانه پرداختند.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :