آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271705
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399 15:2
تعداد بازدید : 4605

فروش ۲۷۸ میلیون دستگاه گوشی 5G در دنیا

با وجود اینکه فناوری 5G در محصولات گران قیمت استفاده می شود؛ اما آمارها از فروش بالای گوشی های هوشمند با مودم 5G در سال ۲۰۲۰ خبر می دهند.
undefined

آی تی من- سال ۲۰۱۹ فناوری 5G بیشتر به محصولات پرچم دار اختصاص یافته بود؛ اما در سال ۲۰۲۰ نه تنها گوشی های هوشمند بالارده، بلکه مدل های میان رده پریمیوم نیز به مودم های 5G مجهز شده اند. درواقع آمارهای شرکت کانالیس که در زمینه تحلیل بازار گجت های قابل حمل فعالیت دارد از رشد تقاضا برای محصولات سازگار با ارتباطات 5G خبر می دهد.

براساس آمار کانالیس، چین چه از نظر راه اندازی، چه از نظر امکان استفاده از ارتباطات 5G در جایگاه نخست قرار دارد. کانالیس می گوید پایان سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۷۸ میلیون دستگاه مبتنی بر اتصال 5G فروخته خواهد شد که ۱۷۲ میلیون یا به عبارتی ۶۲ درصد آن به کشور چین مربوط خواهد بود.

کانالیس پیش بینی می کند که فروش گوشی های هوشمند مبتنی بر ارتباطات 5G در سال ۲۰۲۱ دو برابر خواهد شد و فروش چنین محصولاتی در تمامی نقاط دنیا افزایش می یابد. درواقع کانالیس معتقد است که سال ۲۰۲۱ راه اندازی زیرساخت مناسب برای فناوری 5G با سرعت چشمگیری افزایش می یابد و درنتیجه محصولاتی سازگار با چنین فناوری نیز با سرعت بیشتری فروخته خواهند شد.

پیش بینی افزایش فروش محصولات 5G کاملا منطقی به نظر می رسد؛ زیرا محصولات ارزان قیمت با مودم 5G به بازار معرفی شده اند و مدل های بیشتری نیز در راه هستند. یک سپتامبر (۱۱ شهریور) گوشی هوشمند ریلمی وی ۳ معرفی شد که با مودم 5G و برچسب قیمتی ۱۴۶ دلاری به فروش می رسد. با وجود اینکه ریلمی وی ۳ برای بازار چین با چنین قیمتی عرضه می شود و ممکن است در بازار جهانی کمی گران تر باشد؛ اما برای علاقه مندان به استفاده از ارتباطات 5G در مقایسه با پرچم داران هزار دلاری یا گران تر، محصولی به مراتب مقرون به صرفه تر محسوب می شود.

تحلیلگران کانالیس در مورد فروش محصولات مبتنی بر 5G توضیح می دهند که موفقیت گوشی های هوشمند با چنین مشخصاتی از انتظاراتشان نیز فراتر بوده است. در آمار کانالیس مشخص می شود گوشی های مبتنی بر 5G حتی در بازارهایی نیز که هنوز زیرساخت های مناسب این فناوری را ندارد، فروش بسیار خوبی را پشت سر می گذارند.

از طرفی شرکت های بسیاری ازجمله هواوی، شیائومی، اوپو و TCL محصولاتی در رده های قیمتی مختلف با مودم 5G به بازار عرضه می کنند. چنین تنوعی در بازار تأثیر مستقیمی روی سبد خرید کاربران می گذارد، بدین ترتیب کاربران هنگام خرید به برخورداری محصولشان از مودم 5G توجه ویژه ای دارند. درواقع خریداران در نظر داشته اند که محصولی سازگار با فناوری آینده خریداری کنند تا نیازی به تعویض گوشی هوشمندشان در آینده نداشته باشند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :