آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271779
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 13:34
تعداد بازدید : 2859

رییس پارک فناوری پردیس اعلام کرد:

فعالیت ۲۸۰۰ شرکت دانش بنیان و ۵۰ درصد اعضای بنیاد نخبگان در استان تهران

رییس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه ۲۰ درصد از صنایع کشور، ۲۸۰۰ شرکت دانش بنیان و ۵۴ مرکز رشد در استان تهران مستقر شدند، گفت: برای شناسایی همه زنجیره تولید فناوری تلاش شد از ظرفیت کارگروه پژوهش و فناوری استان تهران استفاده کنیم.
undefined

فناوران- مهدی صفاری نیا دیروز در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، تکمیل زنجیره علم و فناوری را یکی از موضوعات مهم در حرکت علمی کشور دانست و گفت: این زنجیره از ایده و فکر شروع می شود و به علم و فناوری و در نهایت به تولید و بازار منتهی خواهد شد.

صفاری نیا، دانشگاه ها، شتابدهنده ها، مراکز رشد، پارک های فناوری و شهرک های صنعتی را از جمله زنجیره های تجاری سازی ایده تا محصول و توسعه بازار ذکر کرد و یادآور شد: بازیگران این زنجیره شرکت های صنعتی و فناور، نوپا و تیم های استارتاپی است.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از اعضای بنیاد ملی نخبگان و ۵۰۰ دانشگاه و پژوهشگاه در  استان تهران مستقر شدند، ضمن آنکه ۵۸ شتابدهنده، ۵۸ سرمایه گذار خطرپذیر و ۴۲ مرکز نوآوری و فضای کار اشتراکی در تهران و استان تهران مشغول فعالیت هستند.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه همچنین ۵۴ مرکز رشد و هزار و ۲۲۷ تیم نوپا و نوآفرین در تهران و استان تهران مشغول به فعالیت هستند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ پارک علم و فناوری و ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان جزو زنجیره تجاری سازی در تهران و استان تهران به شمار می روند.

وی با بیان اینکه ۱۹ شهرک صنعتی در استان های تهران فعالیت می کنند، یادآور شد: همچنین بر طبق آخرین آمار، ۲۰ درصد از صنایع کشور در شهر بزرگ تهران و استان های آن مستقر شدند.

صفاری نیا با بیان اینکه باید تعامل بیشتری بین اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در تهران و استان تهران به وجود آید، گفت: همچنین ایجاد راهکارهای توسعه اشتغال در حوزه های فناوری و نوآوری از طریق مدل های توسعه کارآفرینی، ایجاد راهکارهای رفع موانع تولید فناورانه و اصلاح قوانین مرتبط، به وجود آوردن راهکارهای جذب سرمایه بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در حوزه های فناورانه و ایجاد راهکارهای رفع نیازهای صنایع و نهادهای حاکمیتی استان به فناوری ها با رویکرد تمرکز در توان تولیدی شرکت های نوپا از عواملی هستند که می توانند در تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری تأثیرگذار باشند.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه همچنین برای تحقق این موضوع نیاز است طرح های توسعه ای نواحی نوآوری در استان تهران پیاده سازی شود، تصریح کرد: لازم است طرح های مدیریت اعتبارات تخصیص یافته برای توسعه فناوری و نوآوری در استان تهران برای تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری با یکدیگر اجرایی و پیاده سازی شود.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :