آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271812
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1399 12:21
تعداد بازدید : 2828

بررسی مشکلات تخصیص ارز در نشست هیات مدیره فدراسیون فاوا

اعضا هیات مدیره فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، در جلسه ای مجازی مشکلات تخصیص ارز به واردات تجهیزات مورد نیاز صنایع و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات را بررسی کردند.
undefined

فناوران- در جلسه هیات مدیره فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران که بعد از ظهر یک شنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۹ برگزار شد، حاضران ضمن قرار گرفتن در جریان فعالیت های عملکرد روابط عمومی و دبیرخانه فدراسیون، مساله عدم تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات تجهیزات صنایع و خدمات فن آوری اطلاعات و ارتباطات را بررسی کردند.

محمدرضا طلایی، رییس هیات مدیره فدراسیون در این جلسه در مورد مشورت ها برای بهبود طرح نظام مهندسی رایانه کشور و آیین نامه حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار و برنامه های پیش روی فدراسیون برای تعامل و ارتباطات با کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارایه کرد.

در این جلسه، اعضای هیات مدیره فدراسیون به عدم تخصیص ارز به بهانه قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخلی یا عدم در نظر گرفتن اولویت برای واردات تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کردند و همچنین به آئین نامه های بانک مرکزی پرداختند که عملا راه تخصیص ارز برای واردات تجهیزات رایانه ای و فناوری اطلاعات را مسدود کرده است و به رونق قاچاق این تجهیزات کمک می کند.

منبع:فدراسیون فاوانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :