آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271848
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 10:46
تعداد بازدید : 222

فهرست تجهیزات بومی ارتباطی اعلام شد

سازمان فناوری اطلاعات ایران فهرست دستاوردهای بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات را با هدف تحقق شعار جهش تولید و اجرایی شدن اصول سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد.
undefined

فناوران- در راستای تحقق شعار «جهش تولید» و اجرایی شدن اصول سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات مبنی بر بومی سازی تجهیزات مورد نیاز این شبکه، نمایشگاه معرفی دستاوردهای بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات از روز گذشته در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد.

در سند معماری و طرح کلان شبکه ملی اطلاعات، بومی سازی و ارتقای ۲۰ درصدی استفاده از خدمات بومی مورد توجه ویژه قرار گرفته است. با این رویکرد و با هدف تحقق شعار سال، این رویداد دو روزه فرصتی را برای نمایش دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مخابراتی و توانمندی های این صنعت، فراهم کرد.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با اعلام فهرست این دستاوردها، از حضور  ۴۴ شرکت در قالب ۷ دسته بندی در این رویداد خبر داد که شامل پایانه ها، لایه دسترسی، لایه انتقال(نوری)، رادیو و آنتن، رابط شبکه، لایه لبه و هسته، سامانه ها و شبکه های اختصاصی می شود.

بر این اساس در دسته نخست، ۱۲ شرکت تولیدکننده گوشی هوشمند، تبلت، گوشی IP و انواع مودم ها، شناسایی شدند.

در دسته دوم، ۶ شرکت در بومی سازی ترمینال های خط نوری(OLT)، تجهیزات مرکزی VDSL، ترمینال شبکه نوری (ONT)، فعالیت دارند.

در دسته سوم ۷ شرکت تجهیزات اکتیو نوری، SFP، ROADM، DWDM، ONT و PTON، را بومی سازی کرده اند.

در دسته چهارم ۹ شرکت تجهیزات مربوط به رادیو مایکروویو، شبکه LTE اختصاصی، آنتن های مایکروویو، موبایل ۵ و ۸ باندی ، MIMO و SISO، را تولید می کنند.

در دسته پنجم ۴ شرکت تولیدی در حوزه انواع کابل شبکه CAT، اتصالات کواکسیال و نوری فعالیت دارند.

در دسته ششم ۱۴ شرکت تولیدی در حوزه انواع روترها (مسیریاب ها)، سوئیچهای شبکه SBC، HSS، Vims، ذخیره ساز دیتا، DNS، زیرساخت ابری مشغول به فعالیت هستند.

در دسته هفتم نیز ۷ هفت شرکت تولیدی مبادرت به تولید TripleA، OSS/BSS، Billing و SD-WAN می کنند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :