آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271867
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 12:23
تعداد بازدید : 4590

رشد هواوی در بازارهای سخت افزاری و نرم افزاری

رویداد توسعه دهندگان نرم افزار هواوی HDC، 10 سپتامبر برگزار شد. در ابتدای این رویداد «ریچارد یو» مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هواوی درباره شرایط فعلی و آینده این شرکت سخنرانی کرد.
undefined

آی تی من- نسخه 2.0 سیستم عامل Harmony قدم بزرگ دیگری در ایجاد ارتباط بیشتر در اکوسیستم هواوی است و نسخه آزمایشی این سیستم عامل مخصوص توسعه دهندگان نرم افزار عرضه خواهد شد. طبق برنامه زمان بندی اعلام شده توسط ریچارد یو از 10 سپتامبر  HarmonyOS برای دستگاه های خانگی مانند تلویزیون های هوشمند ، ابزارهای پوشیدنی، اتومبیل ها و موارد دیگر فعال می شود.

امسال هواوی در سه ماهه دوم سال، موفق به کسب رتبه نخست بیشترین تعداد فروش گوشی هوشمند و گجت های پوشیدنی در دنیا شد تا استراتژی 1+8+N خود را بیش از پیش عملی کند.

هواوی در تمامی حیطه هایی که ورود کرده در دو بازار چین و جهانی، به نتایج قابل توجهی رسیده است. برای مثال در زمینه گوشی، ابزارهای پوشیدنی و ساعت های هوشمند رتبه نخست را در بازار چین در اختیار دارد. 

در بازار جهانی نیز وضعیت برای هواوی مساعد است، این شرکت هم اکنون رتبه دوم در بازار ساعت های هوشمند را در اختیار داشته و بازار لپ تاپ های هواوی نیز رشد سالانه ۱۲۰ درصدی را تجربه کرده است.

سرویس های موبایلی هواوی یا HMS به عنوان سومین اکوسیستم نرم افزاری موبایل در دنیا شناخته می شود. 

با داشتن بیش از 1.8 میلیون نفر توسعه دهنده ثبت شده در سراسر جهان، AppGallery و اکوسیستم HMS همچنان در حال پیشرفت است.  در حال حاضر AppGallery بیش از 96000 برنامه با HMS Core و بیش از 490 میلیون کاربر فعال جهانی دارد. همچنین موفق شده از ابتدای سال 2020 تا آگوست به رکورد 261 میلیارد دانلود برنامه دست پیدا کند.

هواوی در یک سال موفق شده قابلیت های منبع باز HMS Core 5.0 را از 14 کیت به 56 کیت افزایش داده و تعدادAPI ها را از 885 به 12،981 برساند. 

به این شکل هفت حوزه اصلی پوشش داده شده و به توسعه دهندگان جهت دستیابی به نوآوری و ساده سازی روند توسعه کمک شایانی شده است.

هواوی متعهد شده که هسته اصلی نرم افزار و سخت افزار خود را به صورت منبع باز ارایه کند. به همین دلیل سرویس خدمات نرم افزاری بسیاری مانند مرورگر، موتور جستجو، نقشه، پرداخت، بسته های تبلیغاتی را برای سرعت بخشیدن به این روند در توسعه برنامه منبع باز قرار داده است. 

هواوی تلاش می کند تا توسعه دهندگان را برای ایجاد نسل جدیدی از برنامه های خلاقانه در گروه های مختلف توانمند سازد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :