آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 271918
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1399 12:36
تعداد بازدید : 3985

حمایت ۱۵۱ میلیاردریالی از کسب و کارهای نوپای آسیب دیده از کرونا

مطابق گزارش سازمان فناوری اطلاعات ایران، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور ۷۲ درصد کسب و کارهای نوپا دچار خسارت شده اند، به همین منظور ۱۵۱میلیارد ریال وام کم بهره می گیرند.
undefined

فناوران-  سازمان فناوری اطلاعات ایران، به عنوان دبیرخانه تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گزارشی به اقدامات انجام گرفته در راستای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از ویروس کرونا و فراهم آوردن شرایط لازم برای پشتیبانی از شرکت ­های متقاضی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، حمایت ها در قالب پرداخت تسهیلات کم بهره (9 درصد) برای شرکت هایی انجام شده که در حوزه خدمات فروش بلیت، تور و گردشگری، پلتفرم های ارائه خدمات تحویل غذا و پلتفرم های ارائه خدمات در محل و تولید نرم افزار فعال هستند.

این گزارش می افزاید: سازمان فناوری اطلاعات به منظور دسترسی همگانی، شرایط ثبت نام در سامانه نوآفرین را به گونه ای طراحی کرده که کلیه متقاضیان بتوانند تقاضای خود را از طریق سامانه یاد شده ارائه کنند. همچنین، شرکت هایی که در این چهار حوزه فعال نباشند، این شانس را داشتند تا پس از بررسی در کمیته سه نفره، چنانچه آسیب آنها از کرونا احراز شود، تسهیلات یاد شده را دریافت کنند.

بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات، پس از اعلام عمومی طرح، 177 شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خود را از طریق این سامانه ارائه کردند که پس از ارزیابی های لازم و طرح موضوع در کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت، تعداد75 شرکت حائز شرایط لازم تشخیص داده شدند. در مجموع پرداخت مبلغ 150.900 میلیون ریال به آنها مورد موافقت قرار گرفت و مراتب به منظور طی مراحل نهایی به شرکت پست بانک ایران منعکس شد.

علاوه بر این هماهنگی هایی نیز با صندوق نوآوری و شکوفایی به عمل آمده است و 22شرکت نیز که حائز شرایط صندوق بودند، برای دریافت تسهیلات به صندوق مذکور معرفی شدند و مقرر شد جمعاً مبلغ 641.750 میلیون ریال نیز تسهیلات کم بهره به شرکت های مذکور پرداخت شود که مراحل اداری آن در حال انجام است.

80 شرکت دیگر نیز که ثبت نام کرده اند به دلیل عدم کفایت و نقص مدارک ارسالی واجد شرایط تشخیص داده نشده اند و عدم امکان پرداخت تسهیلات به آنها ابلاغ شده است.

منبع:تسنیمنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :