آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272190
تاریخ انتشار : 5 مهر 1399 12:33
تعداد بازدید : 2785

رایزنی شهرداری و اتاق بازرگانی برای پذیرش مسوولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از رایزنی شهرداری تهران و اتاق بازرگانی برای بهره‎گیری از مسوولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی خبر داد.
undefined

فناوران- مالک حسینی با بیان اینکه به تازگی با همکاری سازمان های مردم نهاد و یکی از پیمانکاران شهرداری در راستای ایفای نقش مسوولیت پذیری اجتماعی،  انجام آزمایش تست کرونا از کودکان کار را در دستور کار قرار داده ایم، گفت: مسوولیت اجتماعی  بنگاه ها و شرکت ها یکی از عوامل توسعه انجام کارهای خدماتی و حمایتی برای اقشار کم برخوردار در شهر تهران است که متاسفانه در سالهای اخیر مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، دبیرخانه مسوولیت اجتماعی شهر تهران در سازمان خدمات اجتماعی قرار دارد، افزود: به همین علت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران بر روی موضوع مسوولیت اجتماعی پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری متمرکز شده و اخیرا نیز با کمک پیمانکاران توانست نسبت به احیای مجدد پایگاه خدمات اجتماعی در پایانه غرب برای شناسایی آسیب ها در بدو ورود به تهران اقدام کند.

حسینی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در تلاش هستیم تا در سطح مناطق و سازمان های شهرداری تهران، نسبت به شناساندن موضوعات و زمینه هایی که امکان جذب منابع دارند و حساس سازی نسبت به ایفای نقش مسوولیت اجتماعی از سوی پیمانکاران اقدام کنیم، ادامه داد: از سوی دیگر شهرداری تهران در تفاهم نامه ای که با اتاق بازرگانی تهران امضا خواهد کرد تلاش دارد نسبت به بهره گیری از ظرفیت مسوولیت اجتماعی شرکت های بزرگ اقتصادی اقدام کند.

به گفته وی، قرار است در فاز اول از  500 شرکت برتر،حدود 100 شرکت مشخص و شهرداری تهران در راستای ارایه خدمات حمایتی و اجتماعی بهتر به شهروندان با این شرکت ها و بنگاه ها وارد مذاکره شود که این موضوع در صورت تحقق بخشی از اهداف تعیین شده نیز، دستاورد بزرگی است.

وی افزود: بخشی از خدماتی که شهرداری تهران به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب ارایه می دهد فراتر از مسوولیت و حدود قانونی تعیین شده است که می توانیم از این پس با کمک شرکت های بزرگ اقتصادی فرآیند کمک به افراد آسیب پذیر را سرعت ببخشیم.

حسینی با بیان اینکه شهرداری تهران می تواند در برخی حوزه های اجتماعی همچون کمک به کودکان کار، زیرساخت ها را فراهم کند، گفت: از این پس می توان با کمک پیمانکاران شهرداری و شرکت های بزرگ اقتصادی گام موثری در راستای کمک به آسیب دیدگان شهر تهران برداریم.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :