آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272262
تاریخ انتشار : 7 مهر 1399 12:14
تعداد بازدید : 2807

با مصوبه هیات مقررات‌زدایی وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد

اصلاح فرآیند صدور مجوز فروش محصولات پزشکی در فضای مجازی

در چهلمین نشست هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، اصلاح فرآیند صدور مجوز سازمان نظام پزشکی و نیز اصلاح برخی رویه های مخل در فعالیت فروشگاه های زنجیره ای به تصویب رسید.
undefined

فناوران- بر اساس مصوبات نشست اخیر هیات مقررات زدایی، سازمان نظام پزشکی کل کشور مکلف شد اطلاعات شناسنامه مجوز تبلیغات و انتشار آگهی های دارویی، مواد خوراکی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و امور پزشکی را در درگاه ملی مجوزهای کشور بارگذاری کند.

همچنین این سازمان مکلف شد، با همکاری اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و ذی نفعان بخش خصوصی، طی مدت زمان یک ماه، فرآیند صدور مجوز مذکور را به نحوی تدوین کند که شرکت های پلتفرمی ابتدا تخصص و مجوزهای متقاضیان خواهان تبلیغ کالا و خدمات حوزه سلامت را احراز و سپس به صورت وب سرویس برای سازمان نظام پزشکی کل کشور ارسال کنند. این سازمان نیز مکلف شد این اطلاعات را ظرف مدت 2 روز کاری بررسی و نتیجه را به شرکت های پلتفرمی اعلام کند. اصلاح برخی رویه های مخل در حوزه فعالیت فروشگاه های زنجیره ای از دیگر مصوبات جدید هیات مقررات زدایی بود. بر اساس این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد با همکاری اتاق اصناف ایران و اتحادیه کشوری صنف فروشگاه های زنجیره ای، ضابطه «حداقل متراژ» ثابت برای تمام رسته های شغلی را مورد بازنگری قرار دهد. همچنین این وزارتخانه ملکف شد که با همکاری اتاق اصناف ایران، طی مدت 15 روز برای واحدهای تولیدی کوچک با تنوعی از محصولات غیرهمگن که خواهان فروش محصولات خود در یک شعبه هستند، ضوابطی تدوین کند که به نحوی تمامی معافیت های تعریف شده برای واحدهای تولیدی، به این واحدهای کوچک نیز تعمیم داده شود.

منبع:اتاق تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :