آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272273
تاریخ انتشار : 7 مهر 1399 13:11
تعداد بازدید : 2773

معرفی 191 نیاز فناورانه صنایع در رویدادهای صندوق نوآوری

رویداد سه روزه مجازی «معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی» از صبح دیروز (6 مهرماه) به منظور شبکه سازی و بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان برای رفع چالش های این حوزه در 12 نشست ارائه نیاز فناورانه سازمان ها و دو کارگاه تخصصی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین آغاز شد.
undefined

فناوران- سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در این رویداد میزان مشارکت فناوران در این رویداد را 402 نفر عنوان کرد و گفت: از بین حاضران این رویداد، 307 نفر از شرکت های دانش بنیان، 59 نفر از شرکت هایی که در فرآیند دانش بنیان شدن هستند و 36 نفر از سایر نهادها و سازمان ها حضور دارند.

وی گفت: صندوق نوآوری در سال جاری ۶ رویداد معرفی نیاز فناورانه را برگزار کرده که در این رویداد ها ۱۹۱ نیاز فناورانه معرفی و ۲۷۳ جلسه مذاکرات تجاری برگزار شده است. در رویداد سه روزه معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی نیز ۱۲ نشست توسط شرکت های زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین برگزار می شود.

در ادامه این رویداد، حمیدرضا شاهوردی، عضو هیات مدیره هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین گفت: در شرکت های زیر مجموعه هلدینگ تلاش کردیم که اتصال فعالیت های جاری تحت پوشش شرکت ها را با ارز خارجی قطع کنیم و در عمل نیاز شرکت را از داخل تامین کنیم. بر این اساس در نظر داریم در حوزه تامین مواد اولیه، تدوین سامانه ها و تامین قطعات و تجهیزات از توان شرکت های داخلی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین از طریق اجرای فرآیند عارضه یابی مطابق با یک مدل بین المللی نیازهای فناورانه شرکت های زیر مجموعه استخراج شده و بر اساس دستورالعملی که صادر شده تمام شرکت ها موظف به استفاده از توان داخل برای رفع موانع هستند. شاهوردی گفت: شتابدهنده صدر فردا به دنبال کسب و کار های نوین در حوزه معدن و صنایع معدنی است که با همکاری صندوق نوآوری در حال ورود به سرمایه گذاری صنعتی است. در حال حاضر ۱۰ کسب و کار جدید از طریق این شتابدهنده در جریان فعالیت سازماندهی و شتابدهی است. محسن نوتاش، مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی نیز ضمن تشریح سبد خدمات صندوق نوآوری، در مورد عملکرد صندوق در حوزه سرمایه گذاری در سال جاری گفت: تاکنون مبلغ ۵۰ میلیارد تومان هم سرمایه گذاری از سوی صندوق انجام شده و برای هم سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برنامه ریزی شده است.

منبع:صندوق نوآورینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :