آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272330
تاریخ انتشار : 8 مهر 1399 11:21
تعداد بازدید : 4400

اینتل و AMD اجازه فروش به هواوی را گرفتند

به تازگی دو شرکت اصلی تولید پردازنده آمریکایی یعنی شرکت های AMD و Intel موفق به کسب مجوز مورد نیاز دولت ایالات متحده آمریکا برای همکاری با هواوی شده اند.
undefined

فناوران - شرکت اینتل  توانسته این مجوز را به دست بیاورد. 

این اتفاق از این حیث حائز اهمیت است که می تواند آغازی برای شروع مجدد همکاری هواوی با تولیدکنندگان بین المللی مانند شرکت های دیگر سازنده ی چیپ ست نظیر «کوالکام» (Qualcomm) باشد.

در روز ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰ و پس از برگزاری رویداد Huawei Connect، «گو پینگ» یکی از مدیران هواوی اعلام کرد که این شرکت چیپ های کافی برای عملیات B2B خود (شامل راه اندازی شبکه ی تجاری 5G) را در اختیار دارد.

پینگ در ادامه گفت: من درک می کنم که تامین کنندگانی مثل «کوالکام» در حال ارایه درخواست برای گرفتن مجوزهای ایالات متحده هستند؛ مجوزهایی که به آنها اجازه می دهد روابط شان با هواوی را ادامه دهند. 

در صورتی که کوالکام بتواند مجوزهای لازم برای فروش چیپ ست هایش به هواوی را بگیرد، ما تمایل داریم از چیپ های کوالکام در گوشی های هوشمندمان استفاده کنیم.

بنابر گزارش های رسیده اکنون مدتی است که شرکت «کوآلکام» اقدام لازم برای دریافت مجوز از دولت ایالات متحده را انجام داده است. 

برای این منظور گفتگوهای دوطرفه آغاز شده که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از آن به گوش خواهید رسید. 

همچنین شرکت AMD نیز تقاضای مجوزهای بیشتری را داشته تا بتواند علاوه بر هواوی با دیگر شرکت های چینی نیز همکاری کند.

به غیر از شرکت های آمریکایی، پیش از این نیز بسیاری از شرکت های دیگر نظیر شرکت چینی Semiconductor Manufacturing International Corporation، شرکت کره ای SK Hynix و شرکت تایوانی MediaTek نیز در اقدامی جداگانه، برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کرده اند.

اما نکته پایانی اینکه در صورت ادامه این مشکلات تعداد زیادی از شرکت های چینی تمرکز خود را بر تحقیق و توسعه چیپ ست ها قرار خواهند داد و شاید نه در کوتاه مدت ولی قطعا به تدریج به این فناوری دست خواهند یافت.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :