آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272341
تاریخ انتشار : 8 مهر 1399 14:29
تعداد بازدید : 3001

راهنمای خرید مینی پی سی

مینی پی سی یا کامپیوتر کوچک به عنوان راهکاری بی نظیر برای کاربران خانگی و اداری فاقد فضای کار کافی شناخته می شود و در سال های اخیر با پیشرفت قابل توجهی از نظر سخت افزار داخلی و امکانات جانبی همراه بوده است. در راهنمای خرید مینی پی سی، شما را با مهم ترین پارامترها برای خرید این محصول آشنا می سازیم.
undefined

فناوران- اولین پارامتر مهم در خصوص مینی پی سی، سخت افزار داخلی و امکان ارتقاء قطعاتی مانند حافظه رم و درایو ذخیره سازی است. در خصوص پردازنده مرکزی به طور معمول امکان ارتقا در مدل های موجود در بازار وجود ندارد و مدل هایی که این ویژگی را ارائه می دهند، بسیار محدود بوده و از قیمت بالایی برخوردارند. از سوی دیگر باید به قیمت بالای پردازنده و حتی محدودیت مربوط به منبع تغذیه مینی پی سی نیز اشاره کرد. پارامتر دومی که باید به آن اشاره کرد، سیستم خنک کننده است که در بیشتر محصولات یونیوو دارای ساختار اکتیو (دارای فن) بوده که شرایط ایده آلی از نظر خنک سازی فراهم می آورند. کامپیوترهای کوچکی که دارای سیستم خنک کننده پسیو (بدون فن) هستند، در اجرای برنامه ها و کارکرد طولانی مدت با مشکل حرارتی مواجه می شوند.

طراحی و جنس بدنه به عنوان پارامتر مهم دیگر شناخته می شود که تاثیر زیادی در میزان ارتقای قطعات و طول عمر مینی پی سی دارند.

امکانات ارتباطی مانند شبکه سیمی، شبکه بی سیم و بلوتوث از جمله امکاناتی هستند که در انواع مینی پی سی برند ایرانی یونیوو ارائه می شوند تا کاربران از خریداری ماژول های مجزا بی نیاز شوند. پورت COM که برای اتصال برخی تجهیزات اداری خاص مورد استفاده قرار می گیرد، در برخی از کامپیوترهای کوچک یونیوو در دسترس کاربران قرار گرفته است. طیف کاملی از پورت های USB 3.1/3.0/2.0 برای اتصال تجهیزات ذخیره سازی و جانبی به همراه پورت های تصویری مانند VGA و HDMI به کاربران برای نصب قطعات مختلف، آزادی عمل می بخشد. قابلیت تعویض پردازنده در برخی از مینی پی سی های یونیوو وجود دارد که یک ویژگی بسیار خاص در مقایسه با رقبا به شمار می رود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :