آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272390
تاریخ انتشار : 12 مهر 1399 11:20
تعداد بازدید : 2730

مشورت با بخش خصوصی، خواسته اصلی از وزیر جدید صنعت است

فعالان بخش خصوصی معتقدند: در یک سال باقی مانده از عمر دولت، نباید از وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت انتظار معجزه داشت، با این حال، مشورت با بخش خصوصی و بهره مندی از ظرفیت تشکل ها، مهم ترین اصلی است که انتظار می رود سکان دار جدید وزارت صمت به آن پایبند باشد.
undefined

فناوران - بعد از ماه ها خالی بودن کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرانجام نمایندگان مجلس در روز گذشته علیرضا رزم حسینی را به عنوان سکان دار این وزارتخانه انتخاب کردند.

رزم حسینی که پیش ازاین در سمت های اجرایی مختلف مشغول به فعالیت بود، پس ازآنکه از سوی حسن روحانی رییس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شد، در اتاق ایران با فعالان بخش خصوصی دیدار کرد که درنهایت منجر به کسب رأی اعتماد بخش خصوصی شد.

او در این نشست، مدیریت بازار، کوچک سازی و چابک سازی، ایجاد انسجام کامل در تعامل وزارت صنعت با نهادها و وزارتخانه های مرتبط، مشارکت با بخش خصوصی و بهره گیری از نظرات این بخش را به عنوان مهم ترین برنامه های خود در ترکیب جدید وزارتخانه اعلام کرد.

غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران هم در این نشست با بیان سابقه فعالیت های اجرایی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: «آقای رزم حسینی در مقایسه با سایر اعضای کابینه دارای یک مشخصه مهم است. ایشان پیش از این سابقه 20 سال حضور در بخش خصوصی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. بر همین اساس امیدواریم تا فردی که این چنین پا بر فرش بخش خصوصی گذاشته، بتواند کمبودهای وزارت صنعت به ویژه در ماه های گذشته که بدون وزیر اداره شده است را جبران کند.

فعالان بخش خصوصی هم با تأکید بر اینکه در طول یک سال باقی مانده به عمر دولت دوازدهم نباید از وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت انتظار معجزه داشت، بهبود فضای کسب وکار، تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات، تأمین مواد اولیه، جلوگیری از صدور بخشنامه های متعدد، احیای معادن کوچک و متوسط، آشتی دادن صادرکنندگان با مجموعه نهادهای اداره کننده، توسعه صادرات غیرنفتی ،تأمین مواد اولیه و در راس آنها « مشورت با بخش خصوصی » را به عنوان مهم ترین خواسته خود از سکان دار جدید وزارت خانه عنوان می کنند.

نکته ای که روسای سه اتاق ایران، اصناف و تعاون در نشست با علیرضا رزم حسینی خواستار تحقق آن از سوی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت شدند.

به گفته سعید ممبینی رییس اتاق اصناف در این نشست، به رغم تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به تولید در طول سال های گذشته، متاسفانه نتایج عملی کمی در این بخش حاصل شده است؛ همچنین بخش بازرگانی نیز مورد بی توجهی قرار گرفته است. این در حالی است که اگر باور کنیم بخش بازرگانی محرک تولید هم هست، توجه بیشتری به این بخش خواهیم داشت.

منبع:اتاق ایراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :