آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272391
تاریخ انتشار : 12 مهر 1399 11:24
تعداد بازدید : 2770

فعالیت بیش از ۷ هزار استارت آپ در کشور

رییس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نوآوری ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان و ۷هزار استارتاپ و کسب و کار نو فعالیت می کنند.
undefined

فناوران- اسماعیل قادری فر گفت: بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری دو نهاد مکمل همدیگر هستند؛ بنیاد ملی نخبگان وظیفه شناسایی، حمایت، هدایت و ساماندهی استعدادهای برتر و نخبگان را بر عهده دارد و معاونت علمی هم در امتداد بنیاد ملی نخبگان وظیفه حمایت از شرکت های دانش بنیان  مبتنی بر پلتفرم حمایت از شرکت های دانش بنیان را انجام می دهد.

وی با اشاره به رویداد مساله محور ره نشان گفت: ورودی هایی که از چنین رویدادهایی همچون «ره زیست» و «ره نشان» در یک بازه مشخص انتخاب می شوند نهایتا باید در یک قالب ایجاد شرکت دانش بنیان مقوم اقتصاد دانش بنیان شوند.

وی با بیان اینکه این مسابقه یک دوره ۳-۶ماهه است که در آن هسته ها و تیم های دانشجوی نخبگی حول موضوعات محوری و کلیدی که از دل ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری برامده فعالیت می کنند، گفت: بر اساس اولویت های نقشه جامعه علمی کشور و برنامه ریزی های کلان معاونت علمی و فناوری برگزاری چنین مسابقاتی دیده شده است تا در یک تیم، ایده ای توسعه یابد و به محصول تبدیل شود.

رییس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری افزود: انتظار داریم که در این دوره عمل محور زمینه ای برای ایجاد شرکت دانشی فراهم شود و در چارچوب اکوسیستم کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

قادری فر گفت: نکته بارز این حرکت ها حضور بخش خصوصی و جوان و توانمند ۲۰تا۳۰ سال است که در حوزه رفع نیاز کشور به صورت مساله محور کار می کنند تا در مسیر ارتقایی قرار بگیرند و در عالی ترین سطح بتوانند پاسخگوی نیاز مردم باشند.

وی گفت: چنین رویدادهایی می تواند در عالی ترین سطح پاسخگوی نیاز مردم شوند؛ ما امیدواریم که برگزاری این رویدادها و مسابقات ره نشان که با تعامل معاونت علمی فناوری و بنیاد ملی نخبگان  است مقوم این حرکت باشد. 

وی گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نواوری ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان و ۷هزار استارتاپ و کسب و کار نو فعالیت می کنند.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :