آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272458
تاریخ انتشار : 15 مهر 1399 11:12
تعداد بازدید : 2748

برگزاری انتخابات برخط سازمان نصر کشور از منظر قانون

دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران وجاهت قانونی برگزاری انتخابات برخط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور را تایید کرد.
undefined

فناوران - دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران، طی نامه ای به سازمان نصر، استنباط قانونی را در خصوص امکان برگزاری انتخابات برخط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کرده است.

دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران در این نامه به ماده (69) آیین نامه اجرایی مواد (2) و (17) قانون حمایت از پدیدآوردندگان نرم افزارهای رایانه ای، اشاره می کند که وفق آن، مرجع تفسیر موارد مبهم یا مسکوت آیین نامه یاد شده، شورای عالی انفورماتیک (سابق) است.

به گفته این دفتر، طبق مصوبه شماره (1) جلسه پنجاه و سوم شورای عالی فضای مجازی و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وظایف شورای عالی انفورماتیک (سابق) به سازمان فناوری اطلاعات ایران محول شده است.

در ادامه نامه، دفتر حقوقی سازمان فاوا اعلام می کند:
«نظر به بحران شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ایجاد تجمع و افزایش خطر ابتلا به ویروس مذکور، تفسیر شورای عالی انفورماتیک (سابق) از عبارت «حضور» در متن آیین نامه بدین شرح اعلام می شود که: عبارت «حضور» ذکر شده در موارد (37)، (59) و (62) آیین نامه اجرایی مواد (2) و (17) قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای را می توان در بستر فضای مجاری احراز کرد و ثبت نام کاندیداها را از طریق پرتال های استانی و انتخابات را به صورت برخط و بر روی بستر امن و حفاظت شده مبتنی بر بلاک چین انجام داد.»

منبع:نصر تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :