آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272466
تاریخ انتشار : 15 مهر 1399 11:41
تعداد بازدید : 4467

فشارها نتیجه نداد

بیشترین سهم بازار تجهیزات 5G در اختیار هوآوی

چین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بیشترین مشارکت را در فروش تجهیزات 5G در سراسر دنیا را داشته است.
undefined

آی تی من- در گزارشی که به تازگی توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint منتشر شده، به این موضوع اشاره دارد که ۷۲ درصد از درآمد ناشی از گوشی های هوشمند 5G توسط شرکت های چینی کسب شده است. 

همچنین در این گزارش آمده که هواوی بخش اعظم این درآمدها را به خودش اختصاص داده است. 

می توان این طور تعبیر کرد که فشار ناشی از هواوی به رقبا و تمرکزش روی بازار چین باعث رسیدن به این آمار شده است.

میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند در چین به صورت سال به سال ۱۲ درصد رشد داشته و این کشور توانسته است سهمی ۳۴ درصدی از درآمد جهانی گوشی های هوشمند را در ۳ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به خودش اختصاص بدهد.

گزارش منتشر شده از سمت موسسه Counterpoint می گوید این موضوع ناشی از درگیری اقتصادهای بزرگ با تاثیرات شدید ناشی از کووید ۱۹ است؛ در حالی که چین در همین اوضاع مشغول بازیابی و احیای شرایط خود نیز بوده است.

در کل کشور چین با سرمایه گذاری غول های فناوری ارتباطی این کشور نظیر هواوی در فناوری 5G و پشتیبانی دولتی پیشرفت چشمگیری در این صنعت داشته و یکی از پیشروترین ها در این حیطه است. 
شیوه اجرای این فناوری نیز یکی از نکات حساس آن است که فناوری ابداعی هواوی یکی از مقرون به صرفه ترین های موجود در بازار است.

هواوی بیشترین سهم اش از درآمد جهانی این حیطه تا به امروز را برای ۳ماهه دوم ۲۰۲۰ گزارش داشته است؛ عددی حدود ۲۰ درصد از بازار جهانی گوشی های موبایل.

گزارش   می گوید «این اولین باری بود که هواوی توانست مهمترین رقیب کره ای خود را پشت سر بگذارد؛ هم از نظر تعداد گوشی هایی که روانه بازار کرد و هم از لحاظ میزان درآمدی که از فروش این گوشی ها به دست آورد.»
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :