آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272557
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 12:4
تعداد بازدید : 2760

از سوی معاونت علمی

۲۳ کارگزار صادرات فناوری در ۱۸ کشور فعال شدند

معاون دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی ۲۳ کارگزار صادراتی در ۱۸ کشور برای صادرات محصولات دانش بنیان، یافتن شریک تجاری و بازاریابی خبر داد.
undefined

فناوران- مسعود حافظی گفت: کانال های صادراتی مرکز تعاملات بین الملل متشکل از رایزنان فناوری، شرکت های مدیریت صادرات و کارگزاران تجاری برون مرزی است که اینها ۳ بازوی اجرایی و تسهیل کننده صادرات شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.

وی افزود: این مرکز شرکت های دانش بنیان را شناسایی و در راستای فرایند صادراتی شرکت های دانش بنیان به شرکت ها خدمات ارایه می دهد.

وی افزود: راه اندازی ۲۳ کارگزار صادراتی در کشورهای خارجی با هدف توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان، گامی برای تسهیل در روند رشد صادرات دانش بنیان در ایران به حساب می آید. این ۲۰ کارگزار در بیش از ۱۸ کشور مستقر هستند و به واسطه این کارگزاران، خدمات صادراتی به شرکت ها ارائه می شود که بتوانند در آن کشور محصولات خود را عرضه کنند.معاون کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه یافتن شریک تجاری و بازاریابی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشور هدف مهم ترین مأموریت کارگزاران صادراتی مرکز است، عنوان کرد: ۳ کارگزار صادراتی در ترکیه و آذربایجان، ۲ کارگزار صادراتی در روسیه، ۲ کارگزار صادراتی چین، افغانستان، کنیا، مالزی، ۲ کارگزار صادراتی در اندونزی، عراق، سوریه، لبنان، عمان، هند، اقلیم کردستان، ازبکستان، بلاروس و انگلستان از سوی معاونت علمی مستقر هستند.حافظی افزود: شرکت های دانش بنیان درصدی از مبلغی را که باید برای دریافت این تسهیلات از سوی کارگزاران پرداخت کنند از مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری دریافت می کنند.

وی درباره سایر خدماتی که شرکت ها از کارگزاران صادراتی دریافت می کنند، گفت: تحقیقات بازار، ثبت محصول، اخذ استاندارد، گرفتن شریک تجاری، ارایه تسهیلات برای حضور در نمایشگاه های خارج از کشور و غیره از جمله این خدمات محسوب می شوند.

وی افزود: همچنین، توسط برخی از این کارگزاران، نمایشگاه های دایمی محصولات شرکت های دانش بنیان در کشورهای هدف ایجاد شده است.

منبع:مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :