آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272558
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 12:7
تعداد بازدید : 3832

سرای نوآوری خدمات شهری راه اندازی می شود

از صندوق های پژوهش و فناوری درصدد است تا با همکاری شهرداری سرای نوآوری با محوریت خدمات شهری راه اندازی کند.
undefined

فناوران - عباسعلی کارشناس، مدیر عامل یکی از صندوق های پژوهش و فناوری با بیان اینکه این صندوق ارتباط خوبی با برخی از سازمان های استان تهران دارد، گفت: در حال حاضر با برخی از شرکت ها و نهادهای تخصصی استان به مدل ها و توافق برای همکاری استراتژیک در راستای توسعه فناوری و نوآوری رسیده ایم.

وی افزود: برای راه اندازی سرای نوآوری با محوریت خدمات شهری با یکی از مراکز بزرگ تجاری شهر تهران درحال مذاکره هستیم. همچنین چندین جلسه با شهرداری تهران داشته ایم و در این راستا توافقاتی با شهرداری برای سرمایه گذاری های مشترک صورت گرفته است.مدیرعامل این صندوق پژوهش و فناوری با ابراز امیدواری از اینکه این صندوق در حوزه کشاورزی نیز بتواند فعالیت های نوآورانه و فناورانه خوبی داشته باشیم، ادامه داد: این صندوق سال گذشته در راستای تسهیل حرکت به سمت اقتصاد پایدار و حمایت از کسب وکارهای دانش بنیان و ارزش آفرین، به ثبت رسید و با توجه به نوپا بودن این صندوق در سال اول فعالیت آن، تمرکز بر روی ایجاد زیرساخت ها و فرآیندهای عملیاتی قرار گرفت که در این راستا اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاعاتی برای ارزیابی و اعتبارسنجی متقاضیان شد.

کارشناس گفت: در سال گذشته پروژه های مختلفی برای سرمایه گذاری به صندوق ارائه شد و از میان آنها 22 پروژه به مرحله ارزیابی دوم راه یافت که در نهایت دو پروژه در حال انعقاد قرارداد است.

وی اضافه کرد: به منظور تسهیل ارایه خدمات بانکی با سه بانک کشاورزی، تجارت و پارسیان مدل هایی برای همکاری و ارائه خدمات مشترک تعریف شد و تفاهم نامه ای در این راستا به امضا رسیده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، کارشناس افزود: این صندوق یکی از اولین صندوق های پژوهش و فناوری تماماً خصوصی کشور به شمار می رود که با مشارکت هفت شرکت ایجاد شده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :