آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272561
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 12:18
تعداد بازدید : 2735

رییس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي:

بلاتکليفي توليدکننده رمق توليد را مي گيرد

رییس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران با يادآوري ضرورت تامين قطعات براي توليد برخي کالاها گفت: در بحث توليد، نياز به تامين قطعات داريم که اين نياز مي تواند با رفع محدوديت هاي ثبت سفارش و حمايت از توليد امکان پذير باشد. قطعات مورد نياز براي توليد و ايجاد اشتغال در شرايط امروزي بسيار ضروري است.
undefined

فناوران- صادق فيض آبادي در رابطه با سرمايه‎گذاري در حيطه توليد ادامه داد: توليد در هر محصول و کالايي در ابتدا نيازمند تحقيق، تفحص و پژوهش است. اين مرحله از تمامي مراحل ديگر سخت تر، پرهزينه تر و زمانبرتر است. توليدکننده از اين مرحله که عبور کند بايد بستر سرمايه گذاري را فراهم کند. در اين ميان عبور از بوروکراسي هاي اداري از سويي و تامين قطعات و ثبت سفارش براي مواد اوليه از سوي ديگر مراحلي بسيار سخت براي توليد است که اين کار با دشواري زياد توسط توليدکنندگان پرتلاش انجام مي شود.

وي ايجاد بازار براي توليدات را از مراحل سخت سرمايه گذاري براي توليد عنوان کرد و گفت: علي رغم شرايط سخت توليدکننده اين مرحله را نيز پشت سر مي گذراند. هزينه هاي سرسام آور در گذراندن دوره هاي مختلف براي توليد در تمام رده هايي چون تحقيق، سرمايه گذاري، تهيه ارز و مواد اوليه و قطعات و ... در انتها به توليد منجر مي شود؛ اما متاسفانه به دليل بلاتکليفي توليد و توليدکننده در ادامه روند توليد و توان پرداخت هزينه هاي سربار و زياد با عناوين مختلف از سويي و واردات همان محصول به يکباره توسط برخي از افراد و يا دلايل ديگر، رمق توليدکننده را ساقط و سرمايه وي را دود مي کند.

وي در ادامه با بیان لزوم اخذ پروانه کسب توسط بسياري از توليدکنندگان گفت: توليدکنندگان با کسب پروانه بهره برداري مبادرت به توليد محصولات و کالاهاي اين صنف مي کنند حال آنکه اخذ پروانه کسب براي کسب و کار ضروري است. بايستي ثبات رابطه مابين سامانه بهين ياب و سامانه تجارت انجام پذيرد و افراد در اين دو سامانه با يکديگر لينک شوند.در بسياري از موارد اين ثبت نام تنها در يک سامانه انجام مي شود.

ریيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران درباره فعاليت برخي از اعضاي اين صنف در فرودگاه پيام گفت: چند سالي است که فرودگاه پيام با در اختيار قرار دادن بخشي از فضاي خود به بسياري از توليدکنندگان با شرايط اجاره هاي ۹۰ ساله اقدام به تشويق اين توليد کنندگان نموده است. 

منبع:اتاق اصنافنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :