آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272581
تاریخ انتشار : 20 مهر 1399 10:20
تعداد بازدید : 2700

پرونده وام های کرونایی تا آخر مهر بسته می شود

پرونده ۸۰ درصد از متقاضیان تسهیلات مربوط به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا تعیین تکلیف شده و مابقی نیز تا پایان مهرماه نهایی می شود.
undefined

فناوران - حسب مصوبات ستاد کرونا مقرر شده است که برای کمک به صاحبان کسب وکارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده اند ( با ثبت نام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سامانه مذکور و معرفی به بانک ) تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت شود که در این رابطه تا تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹، بالغ بر ۵۳۴،۲۹۸ واحد به بانک های عامل معرفی شده اند.

بر این اساس تعداد ۵۰۸،۰۱۲ واحد از متقاضیان تا تاریخ مذکور به شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری عامل مراجعه کرده اند که از این تعداد ۲۷۸،۲۴۵ واحد با ۴۵۹،۰۲۴ نفر شاغل در مجموع مبلغ ۵۶.۲۷۰ میلیارد ریال تسهیلات را دریافت کرده اند. همچنین تعداد ۱۶۶،۸۹۳ واحد نیز از دریافت تسهیلات به دلایلی از جمله عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات و … انصراف داده اند و پرونده مابقی واحدهای کسب وکار نیز در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.

بنابراین حدود ۸۰ درصد متقاضیان تعیین تکلیف شده اند و با توجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان مهر ماه سال جاری، پرونده مابقی متقاضیان نیز در دست بررسی و اقدام است.

منبع:بانک مرکزینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :