آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272598
تاریخ انتشار : 20 مهر 1399 11:49
تعداد بازدید : 3575

مرکز نوآوری گرگان افتتاح شد

پارک علم و فناوری گلستان در شهرک صنعتی آق قلا میزبان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شد تا با افتتاح مرکز نوآوری گرگان، راه بر توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری این استان هموار شود.
undefined

فناوران - سورنا ستاری در مراسم افتتاح این مرکز نوآوری گرگان، به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان و فناور گلستانی پرداخت و گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور مشغول فعالیت در بخش های گوناگون هستند که نتایج فعالیت این شرکت ها به مرور زمان برای جامعه ملموس شده است.

وی با بیان این که دانش بنیان یک فرهنگ عمومی است که باید در متن جامعه رسوخ کند افزود: تلاش کردیم زیست بومی ایجاد شود تا بخش های گوناگون استان، روی جوان و خلاقیت هایش سرمایه گذاری کند. تمام تلاش و انتظارمان این است فرهنگ دانش بنیان که همان ایده پروری است، ترویج شود و ایده نوآورانه به محصول، خدمت و ارزش افزوده برسد.

رییس بنیاد ملی نخبگان، از ملموس بودن حضور دانش بنیان ها در اقتصاد کشور گفت: شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها، به خوبی بر پهنه اقتصاد کشور نقش آفرین شده اند و اثربخشی این کسب وکارها در حل مشکلات جامعه و خلق ارزش افزوده قابل مشاهده است. این پیوند میان کسب وکارها و زندگی مردم باید با فرهنگ سرمایه گذاری روی ایده های خلاق جوانان و مساعد کردن محیط برای ماندگاری او در محیط بومی استان ناگسستنی شود.

مرکز نوآوری گرگان جزو مصوبه های سفر سال پیشین معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان گلستان بود و در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع تاسیس شد. اکنون این فضا به هزار و ۲۰۰ مترمربع افزایش یافته است.در این مراسم همچنین معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسناد اراضی و زمین های هشت شرکت را برای توسعه و ساخت در پارک علم و فناوری گلستان واقع در شهرک صنعتی آق قلا به مدیران این شرکت ها اهدا کرد.

این زمین ها ۱۶ هزار مترمربع مساحت دارند که ۱۰ هزار مترمربع آن به هشت شرکت دانش بنیان واگذار شده است و مابقی آن به توسعه زیرساخت های اولیه و مورد نیاز پارک فناوری گلستان اختصاص خواهد یافت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری پس از این مراسم از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در مرکز نوآوری گرگان و پارک علم و فناوری گلستان بازدید کرد.۳۶ شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری و ۹۵ هسته نوآور درمرکز رشد واحدهای فناور این پارک علم و فناوری فعالیت می کنند.

منبع:معاونت علمی نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :