آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272621
تاریخ انتشار : 21 مهر 1399 11:14
تعداد بازدید : 2717

برگزاری نشست کمیسیون نرم افزارهای پیشرفته سازمانی نصر تهران

نشست کمیسیون نرم افزارهای پیشرفته سازمانی نصر تهران با حضور محمدباقر اثنی عشری رییس سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور، برات قنبری دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور، علی آذرکار دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای استان تهران و نمایندگان کمیسیون های نرم افزاری نصر تهران، به صورت برخط برگزار شد.
undefined

فناوران- طی فراخوان منتشر شده از سوی این کمیسیون با هدف هم اندیشی برای «مشارکت حداکثری» در انتخابات دوره ششم، جمعی از اعضا و نمایندگان دیگر کمیسیون های نرم افزاری نصر تهران شامل «نرم افزارهای حوزه پورتال و اتوماسیون اداری»، «آموزش و پژوهش»، «مشاوران»، «سلامت الکترونیکی»، «نرم افزاهای پخش، فروشگاهی و اصناف»، «صادرات نرم افزار و خدمات»، «استاندارد و مقررات» و کارگروه های «تحول دیجیتال شهرداری» و «تحول دیجیتال دولت»، نیز در این نشست گردهم آمده بودند.

سعید امامی عضو هیات نظارت بر انتخابات دوره ششم و رییس کمیسیون های نرم افزارهای پیشرفته سازمانی، در مقدمه این نشست به افزایش تعداد شرکت های نرم افزارهای عضو نظام صنفی رایانه ای اشاره داشت و خواستار حضور پررنگ تر این دسته از اعضای سازمان در انتخابات شد.

او با بیان افزایش تعداد کمیسیون های نرم افزاری تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای استان تهران در دوره پنجم، عملکرد هیأت مدیره این دوره را در حوزه نرم افزار بسیار موفق دانست و گفت: شاید یکی از اصلی ترین ماموریت های هیأت مدیره جدید حمایت زیرساختی از صنعت نرم افزار است زیرا بدون استفاده اثربخش از فناوری اطلاعات، توسعه پایدار امکان پذیر نخواهد بود.

به گفته امامی شیوع ویروس کرونا موجب رشد فناوری اطلاعات را در اکثر نقاط دنیا شده، اما در ایران این صنعت را با بحران های مالی و نیروی انسانی روبرو کرده است. به باور او پایین آمدن بی سابقه سطح حداقل دست مزد در ایران، یک فرصت طلایی برای صادرات خدمات و رشد این صنعت است و می توان با حمایت از فعالان این حوزه و تقویت زیرساخت ها، سرعت موج مهاجرت نیروهای انسانی متخصص را هم کاهش داد.

او همچنین با بیان برگزاری برخط انتخابات هیأت مدیره، استفاده از شیوه های برخط را برای صنف فناوری اطلاعات الزامی می دانست و گفت: با برگزاری انتخابات به صورت برخط امکان حضور در انتخابات ساده تر شده و به تبع آن میزان وکالت دادن به دیگران برای رای دهی هم کمتر می شود. در نتیجه امکان حضور حداکثری اعضا بیشتر فراهم می شود.

در ادامه دیگر اعضا و نمایندگان کمیسیون های نرم افزاری حاضر در نشست، نظرات و پیشنهادات خود را درباره هیأت مدیره و اهداف و برنامه های صنف اعلام کردند. «ارج نهادن به دستاوردهای هیأت مدیره های قبل»، « نگاه کلی و فرابخشی اعضای هیأت مدیره مستقل از اینکه نماینده کدام بخش از صنعت هستند»، «تقویت کمیسیون ها به عنوان بازوهای مشورتی برای دیده شدن دغدغه های تمام بخش های صنعت»، «ارتقا جایگاه صنعت نرم افزار»، «توجه بیشتر به شرکت های سنتی و با سابقه حوزه نرم افزار و اتکا به تجربه این شرکت ها در توسعه بازار» و «دعوت از اعضای هیأت مدیره فعلی برای حضور در هیأت مدیره آینده جهت بهره مندی از تجربه آنها» از جمله نکات مطرح شده اعضای حاضر در این نشست بودند.

برات قنبری دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‏ ای کشور، افزایش میزان مشارکت اعضا را در انتخابات و همچنین حضور پررنگ تر در تصمیم گیری ها را موجب افزایش قدرت و قوت صنف می دانست. 

او با اشاره به جایگاه مهم کمیسیون ها در برنامه های اجرایی خود برای سازمان نصر، مشارکت حداکثری تمامی کمیسیون های تخصصی و به ویژه کمیسیون های نرم افزاری را بسیار ضرروی دانست.

قنبری ضمن تاکید بر ضرورت تلاش کمیسیون های نرم افزاری برای حضور پررنگ تر در هیأت مدیره سازمان، اظهار داشت از این طریق تعادل بیشتری میان اعضای شورای مرکزی هم ایجاد خواهد شد.

محمدباقر اثنی عشری رییس سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور نیز ضمن تایید موثر بودن مشارکت حداکثری در مشروعیت بخشی بیشتر به صنف و افزایش قدرت آن، حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا را هم به ویژه در حوزه نرم افزار نیاز ضروری امروز صنف اعلام کرد. به گفته او بدنه نرم افزاری سازمان از نظر تعداد آرا بیشترین سهم را دارد و با انسجام بیشتر می تواند نقش پررنگ تر و موثرتری در انتخابات پیشرو داشته باشد.

منبع:نصر تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :