آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272741
تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 11:23
تعداد بازدید : 2680

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان:

وضع تجارت الکترونیکی اصفهان نامطلوب است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان گفت: متاسفانه امروز حال و روز استان اصفهان در حوزه تجارت الکترنیکی خوب نیست و در حالتی خوشبینانه در رتبه ای کمتر از پنجم کشور قرار دارد.
undefined

فناوران- محمد اطرج در جلسه معرفی ظرفیت ها و زیرساخت های پست استان اصفهان و شرکت ملی پست در حوزه مشاغل خانگی و توسعه آن از طریق سرویس تجارت الکترونیکی، اظهار کرد: در بحث تجارت الکترونیکی، توسعه خدمات پستی در استان بسیار حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در اساسنامه پست عنوان شده که پست باید گیت وی تجارت الکترونیک کشور باشد، اگرچه بخش خصوصی در این حوزه وارد شده است، گفت: متاسفانه امروز حال و روز استان اصفهان در حوزه تجارت الکترونیک خوب نیست و در حالتی خوشبینانه در رتبه کمتر از پنجم کشور قرار دارد، در حالیکه استان پتانسیل داشتن 600 نوع صنایع دستی، ظرفیت بالای تولید محصولات کشاورزی و ... را دارد، اما در حوزه تجارت الکترونیکی جایگاه خوبی ندارد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان با بیان اینکه با همت معاون استاندار، کمیته تجارت الکترونیک استان قرار است فعال شود و جلسات خوبی در این باره داشته ایم، تاکید کرد: متاسفانه در این حوزه آیین نامه و دستورالعمل مشخصی نداریم و براساس سعی و خطا پیش رفته ایم و گاه دولت در این مسیر سنگ اندازی کرده و گاهی کمک رسان بوده است، اما اکنون به دنبال آیین نامه مشخصی هستیم.

وی با بیان اینکه به دنبال تدوین مارکت پلیس هایی در عمده فروشی و خرده فروشی هستیم، گفت: در این فضا پست باید با تمام ظرفیت های خود وارد میدان شود و اگر توسعه یابد این بیزینس اصلی پست خواهد شد، بنابراین باید ظرفیت خالی پست در شهرستان ها شناسایی کنیم.

اطرج درباره اعتبارات بالای پست بانک در حوزه وجوه اداره شده، گفت: پست بانک این اعتبارات را در اختیار پست قرار داده، البته در دوره قبل بروکراسی اداری زیادی در تخصیص این اعتبار وجود داشت که اکنون این شرایط بهتر شده است.

وی با اعتقاد بر اینکه موضوع تجارت الکترونیک به راحتی در استان می تواند شکل بگیرد، گفت: در حال حاضر هر شهرستانی صنایع دستی مخصوصی خود را دارد که نیازمند حمایت برای فروش است و شرکت پست برای توزیع این محصولات می تواند کمک رسان باشد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان تاکید کرد: اصل اول در تمام امور موضوع توانمندسازی است که فنی و حرفه ای در این خصوص می تواند ورود پیدا کند و در مجموع بخش خصوصی آماده کمک برای توسعه تجارت الکترونیکی است.

وی همچنین به برخی انتقادات به پست، گفت: ایراد اساسی مربوط به لجستیک پست است، همچنین زمان فعالیت و هم نوع برخورد و از سوی دیگر برخی ضعف ها در جابجایی مرسولات از دیگر ایرادات است و به نظر می رسد برای حل این مشکلات پست با تغییر تفکر خود و همچنین برون سپاری موجب کاهش بهای تمام شده خدمات خود شود، بنابراین امروز پست باید از ظرفیت های آزاد جامعه بهره گیرد.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :