آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272744
تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 11:44
تعداد بازدید : 2683

افزایش ۹۱ درصدی ضمانت نامه های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اعلام کرد که تعداد ضمانت نامه های مصوب در نیمه اول امسال ۱۰۷ فقره به ارزش ۶۳۸ میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال بوده که نسبت به تصویب ۹۲ فقره ضمانت نامه به ارزش ۳۳۳ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال در مدت مشابه سال قبل ۹۱.۴ درصد افزایش داشته است.
undefined

فناوران- رضا نقی پور از پرداخت ۳۳ فقره تسهیلات به ارزش ۴۵۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از سوی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد و گفت که میزان این تسهیلات نسبت به پرداخت ۳۴ فقره به مبلغ ۳۳۴ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال در مدت مشابه سال گذشته ۳۵.۵ درصد کاهش یافته است.

همچنین به گفته وی تعداد ضمانت نامه های مصوب در نیمه اول امسال ۱۰۷ فقره به ارزش ۶۳۸ میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال بوده که نسبت به تصویب ۹۲ فقره ضمانت نامه یه ارزش ۳۳۳ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال در مدت مشابه سال قبل ۹۱.۴ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسوول در ادامه درباره ارایه تسهیلات به تولید اقلام مرتبط با کرونا نیز گفت: در حوزه کرونا، دو طرح مربوط به تولید ماسک و دستگاه های تولید کننده ماسک در دست بررسی است.

نقی پور گفت: تسهیلات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته عمدتا به بخش های صنایع برق و الکترونیک و لیزر و فوتونیک، تجهیزات پیشرفته ساخت و تولید و آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات و نرم افزارهای رایانه ای، اتوماسیون پیشرفته و سامانه های هوشمند، فناوری های زیستی، تجهیزات پزشکی پیشرفته، مواد پیشرفته فلزات و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی، هوا و فضا و محصولات پیشرفته و سایر بخش ها اختصاص یافته است. ضمانت نامه های این صندوق نیز عمدتا به بخش های برق، فناوری اطلاعات و پزشکی اختصاص پیدا کرده است.

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در سال گذشته  ۸۶۸ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کرده است. البته سرمایه این صندوق در حال حاضر ۱۴۵۰ میلیارد ریال، اما نیاز آن ۶۰ برابر این رقم یعنی حدود ۷ هزار میلیارد تومان است.

منبع:ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :