آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272782
تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 14:59
تعداد بازدید : 2650

4 اشتباه سازمان ها در هنگام تامین امنیت سیستم ها

فراموش کردن موارد پایه ای باید سیستم عامل ها را به روز نگه دارید و فایروال ها و راهکار های ضدویروس را نصب کنید. با این حال، این موارد در حالی بخش ضروری از هر استراتژی امنیتی هستند، اساسی ترین اقداماتی است که یک شرکت می تواند برای محافظت از شبکه و داده های حساس ذخیره شده روی آن انجام دهد. ضروری است که شرکت ها هم بتوانند به کارمندان خود آموزش دهند و هم اقدامات تضمینی اضافی در جهت کاهش پتانسیل مداخلات خارجی در محیط کار را انجام دهند.
undefined

  فراموش کردن خطای انسانی
کارمندان می توانند نسبت به نحوه برخورد با داده های حساس، خواه انتقال، ذخیره یا استفاده از آن، سهل انگاری کنند. می توانند به طور تصادفی داده های مهم را به فرستنده اشتباهی ایمیل کنند یا چیزی را به صورت عمومی ارسال کنند و در حالی که در بعضی موارد این ها می توانند خطاهای جزئی و بدون عواقب باشند. مهم است که سازمان ها راهکارهای جلوگیری از دست دادن داده ها (DLP) را استفاده می کنند که بیشتر بر روی محافظت از داده های خاص تمرکز می کند تا سیستم کلی و استفاده از فایل ها و انتقال داده را برای سازمان ها تسهیل می کند.

  نادیده گرفتن داده های در حال حرکت
شرکت ها گاهی اوقات تمام توجه خود را به تأمین امنیت شبکه های شرکت معطوف می کنند و تهدیداتی را که توسط داده ها در حال حرکت ایجاد می شوند و یا سیاست هایی مانند رمزگذاری سخت افزار و VPN هایی که روی تهدیدهای بیرونی متمرکز شده اند ، کاملاً نادیده می گیرند. راهکار DLP  می تواند به سازمان ها کمک کند تا حتی در هنگام حرکت کارمندان خود امنیت داده های حساس را تأمین کنند.

  استفاده نکردن از راهکارهای امنیتی
در مورد راهکار های DLP ، سازمان هایی که DLP را در سراسر شرکت پیاده سازی می کنند، گاهی از توانایی های کامل آن استفاده نمی کنند. آنها داده های حساس را به وضوح تعریف نکرده و یا سطحی غلط از مجوز و استثناء را تعریف می کنند و باعث می شوند که ابزارهای DLP کارایی لازم را نداشته باشند. 

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  88747379-021، شرکت ارتباط امن توزیع کننده انحصاری محصولات جلوگیری از نشت اطلاعات تماس بگیرید.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :