آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272811
تاریخ انتشار : 28 مهر 1399 11:42
تعداد بازدید : 3623

850 شرکت دانش بنیان معافیت بیمه دریافت کردند

تدوین بسته معافیت های بیمه ای در قراردادهای دانش بنیان یکی از مطالبات مهم شرکت های دانش بنیان محسوب می شود. بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انعقاد قراردادی با سازمان تامین اجتماعی، زمینه ای فراهم کرد تا شرکت های دانش بنیان در این زمینه از معافیت برخوردار شوند. تا کنون 850 شرکت دانش بنیان از این معافیت بیمه ای بهره مند شده اند.
undefined

فناوران - با صدور بخشنامه 14.12 تامین اجتماعی در سال 1397 یکی از مهمترین حمایت ها از شرکت های دانش بنیان رقم خورد.

بر اساس این بخشنامه، تمام قراردادهای دانش بنیان که به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برسند، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می شوند. از سال 1397 که معافیت حق بیمه قراردادهای دانش بنیان به جریان افتاد، تا به امروز بیش از 850 شرکت توانستند از این معافیت های بیمه ای بهره مند شوند.

تصویب این بخشنامه و تدوین این بسته حمایتی، یک مزیت بزرگ برای شرکت های دانش بنیان ایجاد کرد. علیرغم بهره وری قابل توجه این خدمت، برای شرکت های دانش بنیان، برخی مسائل و مشکلات نیز در جریان کار به وجود آمد. در صدر این مشکلات، نبود شعبات تخصصی تامین اجتماعی، ویژه شرکت های دانش بنیان قرار داشت.

این خواسته شرکت های دانش بنیان و زیست بوم نوآوری کشور در جلسات دو طرفه، به اطلاع مسوولان امر رسانده شد. مسوولان سازمان تامین اجتماعی نیز در این رابطه قول همکاری دادند.

در نهایت این سازمان، راه اندازی شعبات تخصصی تامین اجتماعی، ویژه شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار داد. این شعب تخصصی در ابتدا در شهر تهران راه اندازی شد. پس از آن شهر اصفهان میزبان تاسیس شعب تخصصی تامین اجتماعی ویژه شرکت های دانش بنیان بود و خوزستان نیز از این خدمت بهره مند شد. در ادامه در دیگر شهرها و استان های کشور نیز به صورت تدریجی، شعب تخصصی تامین اجتماعی تاسیس شد.

شرکت هایی که متقاضی استفاده از این معافیت هستند، با مراجعه به سامانه Reg.Daneshbonyan.ir می توانند درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه (درخواست مفاصاحساب توسط کارفرمای قرارداد) در سامانه ارسال کنند.

منبع:معاونت علمینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :