آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 272956
تاریخ انتشار : 5 آبان 1399 11:18
تعداد بازدید : 3891

دانش بنیان ها در برابر سرقت و آتش سوزی بیمه می شوند

خدمات بیمه ای یکی از 140 بسته خدمتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت های دانش بنیان ارایه می کند. این معاونت با امضا توافق نامه با بیمه های بازرگانی تلاش کرد تا نیازهای مختلف بیمه ای شرکت های دانش بنیان را رفع کند.
undefined

فناوران- شرکت های دانش بنیان به دلیل نوع خاص فعالیتی که انجام می دهند به خدمات بیمه ای ویژه ای نیاز دارند. 

شرکت های بیمه باید متناسب با این فعالیت های فناورانه بیمه نامه های سازگار با زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور را تدوین کنند.

برای تحقق این مساله، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه های مشترکی را با شرکت ها و سازمان های فعال در حوزه بیمه به امضاء رسانده است. 

این تفاهم نامه ها یک بسته خدمات بیمه ای بسیار متنوع را به وجود آورده است که انواع بیمه نامه ها را در بر می گیرد. 

این معاونت با امضای تفاهم نامه ای با بیمه ایران سعی کرد تا خدمات این شرکت به صورت ویژه در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد.

بیمه مسوولیت، بیمه مسوولیت حرفه ای، بیمه مسوولیت ناشی از تولید، بیمه مسوولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه آتش سوزی، بیمه درمان گروهی و بیمه شکست ماشین آلات از جمله بیمه نامه های است که در بسته خدمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

یکی از انواع بیمه های مورد نیاز شرکت های دانش بنیان بیمه آتش سوزی و سرقت ماشین آلات است. با توجه به افزایش قیمت ماشین آلات و تجهیزات لازم بود که هر چه سریع تر این نگرانی و دغدغه شرکت های دانش بنیان برطرف شود و این دارایی ها در مقابل عوامل آسیب زایی مانند سرقت و آتش سوزی بیمه شوند.بنابراین طی تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بیمه ایران، این شرکت بسته بیمه ای جامعی برای ریسک های مترتب بر دارایی های شرکت های دانش بنیان، محصولات دانش بنیان و مسوولیت های شرکت های دانش بنیان ارایه داده است.

در همین راستا بسته بیمه های آتش سوزی و سرقت ماشین آلات برای حفاظت از دارایی های فیزیکی به شرکت های دانش بنیان ارایه می شود.

شرکت های متقاضی می توانند به نمایندگی های بیمه ایران در سراسر کشور مراجعه کنند تا از این بسته های بیمه ای برخوردار شوند.

منبع: معاونت علمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :