آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273049
تاریخ انتشار : 7 آبان 1399 12:47
تعداد بازدید : 2688

در کارگروه مشترک تحول دیجیتال دولت و معاون سیاست‌گذاری سازمان فاوا

نحوه مشارکت شرکت های عضو سازمان نصر در سامانه نوآفرین تشریح شد

کارگروه تحول دیجیتال دولت و معاون سیاست گذاری سازمان فاوا، کارکرد سامانه نوآفرین و نحوه مشارکت شرکت های سازمان نظام صنفی رایانه ای در طرح بوم واره این سامانه تشریح شد.
undefined

فناوران- نشست مشترک «کارگروه تحول دیجیتال دولت» و «معاوت سیاست گذاری و توسعه کسب و کارهای دیجیتال» سازمان فناوری اطلاعات، به صورت مجازی برگزار شد. موضوع محوری این نشست، کارکرد سامانه نوآفرین و نحوه مشارکت شرکت های سازمان نظام صنفی رایانه ای در طرح بوم واره این سامانه بود.

در این نشست شهره ناصری معاون سیاست گذاری و اعتباربخشی فناواری اطلاعات، با اعلام اضافه شدن عبارت «توسعه کسب کارهای دیجیتال» به نام این معاونت، ماموریت و بخش عمده فعالیت های معاونت سیاست گذاری و همچنین سازمان فناوری اطلاعات را معطوف به همین موضوع می دانست.

او حمایت های این نهاد را به سه بخش تقسیم می کند: «بخش شکل گیری، که تحت پوشش سامانه ایران نوآفرین قرار می گیرد. بخش پیوند که اتصال کسب وکارها به اکوسیستم نوآوری و نوآفرینی کشور در بر می گیرد و شامل طرح بوم واره است. هدف اصلی در طرح بوم واره کمک به شناسایی فعالان و برقراری ارتباط میان کسب و کارها و پررنگ شدن خدمات B2B مستقل از دولت است. بخش سوم نیز شامل حمایت هایی برای کسب وکارهای در مرحله رشد است. سامانه ایران کارفا و بوم سرمایه این بخش را پوشش می دهند.

به گفته ناصری بخش «ایران نوآفرین» متمرکز بر توانمندسازی و بسترسازی حمایتی کسب وکارها است و در آن حمایت هایی از جمله: «به رسمیت شناختن هویت تیم های کاری و فضای کار اشتراکی، به رسمیت شناختن فریلنسرینگ، دورکاری و کاروزی، معافیت های مالیاتی ابتدای مسیر، دسترسی به داده های دولتی و...» ارایه می شود. هدف از این حمایت ها تحت پوشش قرار دادن آن دسته از کسب وکارها است که در مراحل اولیه فعالیت خود تضامین و شرایط لازم برای دسترسی به تسهیلات نهادهای دولتی را در اختیار ندارند.

در بخش بوم واره کسب وکارها در ازای ارایه خدمات خود در این طرح، از تسهیلات حمایتی برخوردار می شوند.
حمایت ها در بخش «ایران کارفا» متمرکز بر تامین مالی کسبوکارها است که از وام وجوه ارایه شده پرداخت می شود. به گفته فرهاد سنجری فرد مدیر بخش ایران کارفا، دستورالعمل و ارزیابی ها در این سامانه بر اساس شاخص های عینی و با حداقل دخالت نیرو انسانی انجام می شود.

این طرح حمایتی شامل 14 گروه از جمله حمایت از توسعه دهندگان نوپای اپلیکیشن موبایل، بازی های موبایل، حمایت از توسعه کسب وکارهای غیرنوپای حوزه فاوا، عرضه کنندگان محصول در پلتفرم های کسب وکار، برگزیدگان رویدادهای نوآوری فاوا، ایجاد و توسعه شتاب دهنده های فاوا، ایجاد و توسعه صندوق های جسورانه و ... می شود. 

این فهرست در سایت ایران کارفا در دسترس است.

منبع: نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :