آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273166
تاریخ انتشار : 18 آبان 1399 11:25
تعداد بازدید : 2706

شرکت های خلاق در 9 حوزه مجوز می گیرند

حمایت ها و ارایه تسهیلات و خدمات به شرکت های فعال در این حوزه در حال افزایش است تا شاهد ارتقا و رشد بیشتر آنها باشیم. در همین راستا ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برای تسهیل تجاری سازی محصولات خلاق، 9 رشته و حوزه مختلف را برای شناسایی شرکت های خلاق تعریف کرده است و در حال بازتنظیم شرایط ارزیابی تبدیل شدن استارتاپ به شرکت خلاق است.
undefined

فناوران- پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر شرکت های خلاق در 9 حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان دارویی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی رده بندی شده اند. دبیر کارگروه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق با بیان اینکه مهمترین شاخص ارزیابی، بین محصول ارایه شده برای تجاری سازی و کسب سهمی از بازار است، افزود: در دیگر موارد اداری، سعی شده است تا حداقل مدارک و الزامات برای قبول متقاضیان در نظر گرفته شود. از این رو تنها کافی است که شرکت متقاضی دارای یک شخصیت حقوقی قابل ثبت در نظام قانونی کشور باشد و محصول و خدمت معرفی شده در عین برخورداری از ویژگی های فناورانه و تجاری، قابلیت احزار صلاحیت به عنوان محصول دانش بنیان نباشد، تا شرایط اولیه ورود و ارزیابی محصول فراهم شود. 

کرمی گفت از میان بیش از 1000 شرکت خلاق ثبت شده در برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق، 533 شرکت مربوط به حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی است. 

منبع:معاونت علمینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :