آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273178
تاریخ انتشار : 18 آبان 1399 13:41
تعداد بازدید : 2664

مراحل پنجگانه ارایه تسهیلات در صندوق توسعه فناوری های نوین

صندوق توسعه فناوری های نوین به منظور ارایه خدمات گوناگون در حوزه مالی و اعتباری به زیست بوم نوآوری کشور، ۵ مرحله را به عنوان مدل و شیوه کارگزاری مالی تعریف کرده است.
undefined

فناوران - صندوق توسعه فناوری های نوین به منظور ایجاد زمینه های مشارکت و سرمایه گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت های پژوهشی، کاربردی، توسعه ای و فناوری تاسیس شد و ارایه خدمات مالی ویژه به کارآفرینان متخصص و نوآوران، سرمایه گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش بنیان، صدور ضمانتنامه های بانکی، فروش اقساطی، مضاربه و تضمین طرح های دانش بنیان از خدمات این صندوق محسوب می شود.

این صندوق برای خدمت رسانی بهتر نهادهای تخصصی در زمینه IT و ارزیابی و توانمندی ایجاد کرده است. 

مدل کارگزاری فناوری در ارتباط با صندوق شامل ۵ مرحله است. در مرحله نخست فهرستی از توانمندی های شرکت های فناور تهیه می شود و همچنین نیازهای فناورانه دستگاه های اجرایی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در مرحله بعد، این فهرست ها به صندوق ارایه می شود. برای تحقق ارایه پاسخ های فناورانه به نیازهای احصاء شده، از ساختارهای مالی و اعتباری و بازوهای تخصصی صندوق استفاده می شود. در مرحله چهارم، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور برای حل مشکل به کار گرفته می شود. در مرحله آخر نیز هر اقدام باقیمانده ای انجام می گیرد تا حل مساله به صورت کامل انجام گیرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :