آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273295
تاریخ انتشار : 25 آبان 1399 11:49
تعداد بازدید : 2655

استارتاپ های بیمه ای به میدان آمدند

با ایجاد زیست بوم فناورانه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استارتاپ های مختلفی برای توسعه صنعت بیمه در کشور راه اندازی شده است.
undefined

فناوران- در حال حاضر صنعت بیمه در مسیر حرکت به سمت نوآوری و فناوری با برخی چالش ها مواجه است. مقررات مربوط به الگوی کسب و کار و مقررات احراز هویت دیجیتالی از جمله این چالش ها هستند.بر ای این منظور در حال حاضر استارتاپ های مختلفی در حوزه بیمه تشکیل شده اند. این استارتاپ ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باعث ایجاد یک تحول ساختاری در این حوزه شده اند. 

هر چند برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تعداد بیشتری ایده و محصول نوآورانه به صنعت بیمه تزریق شود.بر اساس سند چشم انداز افق ۱۴۰۴، دهک های پایین درآمدی نیز باید از خدمات بیمه ای مناسب برخوردار باشند. برای نیل به چنین هدفی باید سرعت ارایه خدمات افزایش یابد و قیمت ها نیز کاهش یابد. چنین هدفی تنها با آنلاین کردن خدمات و فعالیت استارتاپ ها و شرکت های فناور به دست می آید.

تنوع بخشی به بیمه نامه ها، امکان استفاده از دستیاران و مشاوران آنلاین بیمه ای، استفاده از ظرفیت بزرگ شبکه های اجتماعی و امکان پرداخت هزینه بیمه، فقط در زمان استفاده از آن، برخی از مزیت ها و پیشنهاداتی است که در زیست بوم نوآوری صنعت بیمه مطرح شده است.بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، فعالیت شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق و استارتاپ های مختلف در صنعت بیمه باعث می شود تعداد شرکت های بیمه گر افزایش یابد. این افزایش رقابت در نهایت به نفع مصرف کننده است و باعث می شود که مصرف کننده خدمات با کیفیت تری را با قیمت کمتر دریافت کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :