آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273342
تاریخ انتشار : 26 آبان 1399 15:34
تعداد بازدید : 2597

ارایه ۶ بسته حمایت بیمه ای برای دانش بنیان ها

شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه ۶ بسته بیمه ای برای پوشش ریسک دارایی شرکت های دانش بنیان و محصولات آنها خبر داد.
undefined

فناوران - این بسته های بیمه ای در بخش بیمه های آتش سوزی و بیمه های مسوولیت کارفرما، مسئولیت حرفه ای و مسوولیت کالا عرضه شده است. علاوه بر این دو بخش شرکت بیمه ایران دو بسته بیمه ای نیز در حوزه های بیمه های اشخاص (درمان) و  بیمه های مهندسی (الکتریکال و مکانیکال) به شرکت های دانش بنیان ارایه می کند.

همچنین بر اساس اعلام شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی (TINET) مستقر در پارک فناوری پردیس، طرح بیمه تکمیلی درمان بیمه ایران برای شرکت های دانش بنیان از یکم تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ در حال اجرا است. علاوه بر آن خرید بیمه تکمیلی درمان از طریق نمایندگی های بیمه ایران امکان پذیر است. نرخ و شرایط اعلامی نیز حداکثر ۱۵ روز از تاریخ نامه اعتبار خواهد داشت و در صورت هرگونه افزایش ضریب تعرفه هزینه های درمانی، حق بیمه اعلام شده مورد تجدید نظر قرار خواهد گرفت.

شرکت های متقاضی بیمه درمان باید حداقل نیمی از کارکنان خود را به همراه اعضای خانواده تحت تکلف آنها را مطابق با لیست بیمه تامین اجتماعی برای بیمه معرفی کنند.

با توجه به توافق صورت گرفته، در صورتی که متقاضیان طرح بیمه تکمیلی درمانی از خدمات بیمه تامین اجتماعی و سایر خدمات بیمه ای نیز بهره مند باشند، باز هم می توانند از این طرح بیمه ای استفاده کنند. در صورتی که بیمه شدگان  این طرح از خدمات بیمارستان های غیر طرف قرارداد استفاده کنند، هزینه ها با اصل صورت حساب بر اساس تعرفه، بیمارستان های طرف قرارداد هم تراز، محاسبه می شود.در صورتی که فرد بیمه شده بخواهد برای افرادی که تحت تکلف او نیستند، پوشش بیمه ایجاد کند، فرانشیز این گروه از بیمه شدگان ۱۰ درصد بیشتر از سایر بیمه شدگان خواهد بود. برای گروه های کمتر از ۱۰۰۰ نفر، حق بیمه، بیمه شدگان صفر تا ۶۰ سال مطابق با حق بیمه اعلامی و برای بیمه شدگان ۶۰ تا ۷۰  و ۷۰ سال به بالا به ترتیب با ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش نسبت به حق بیمه اعلامی محاسبه می شود.بر اساس اعلام معاونت علمی، همچنین بر اساس مفاد دیگری از این طرح، ارایه لیست بیمه گر اول واحد و تایید آن در هنگام صدور قرارداد الزامی است و مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و مالیات سلامت مطابق با آخرین مصوبات سازمان امور مالیاتی کشور به حق بیمه های مورد نظر، اضافه می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :