آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273401
تاریخ انتشار : 1 آذر 1399 11:55
تعداد بازدید : 2606

دستاورد فناوران ایرانی در نمایشگاه چین ارایه شد

6 دانش بنیان ایرانی با حضور در بیست ودومین دوره نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین، آخرین دستاوردهای فناورانه خود را نمایش دادند.
undefined

فناوران- یک همکاری 4 جانبه برای حضور دانش بنیان های ایرانی در بیست ودومین دوره نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین (CHTF) رقم خورد تا فضایی برای ارایه آخرین دستاوردهای فناورانه این شرکت ها در این نمایشگاه فراهم شود. مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رایزنی فناوری سفارت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برای حضور دانش بنیان ها در این نمایشگاه با هم همکاری کردند.بیست ودومین دوره نمایشگاه فناوری های پیشرفته چین (CHTF) به عنوان بزرگ ترین و معتبرترین نمایشگاه علمی و فناوری در حوزه های نسل جدید فناوری اطلاعات که هر ساله در شنژن واقع در جنوب این کشور برگزار می شود، امسال نیز به صورت حضوری و آنلاین (کشورهای خارجی) 21 تا 25 آبان ماه 99، برگزار شد.پاویون جمهوری اسلامی ایران  از سال ۲۰۱۵ به صورت مستمر در این نمایشگاه برپا است. امسال نیز برای ششمین سال، 6 شرکت دانش بنیان ایرانی فعال در حوزه های «الکترونیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «هوش مصنوعی» و «اینترنت اشیا» آخرین دستاوردهای خود را در این پاویون ملی در معرض دید مخاطبان جهانی قرار دادند.

حضور دانش بنیان ها در این نمایشگاه، کمک کرد تا از «فرصت های بالقوه داخلی و بین المللی کشور چین برای توسعه بازار محصولات شرکت های فناور ایرانی»، «ظرفیت های بالفعل این نمایشگاه به منظور جذب سرمایه گذاری برای تجاری سازی محصولات در چین»، «پیدا کردن شرکای توانمند چینی» و در نهایت «توسعه صادرات محصولات ایرانی» استفاده شود.

با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و محدودیت مسافرت به چین، اطلاعات محصولات و توانمندي هاي شرکت های دانش بنیان غرفه دار در پاویون ایران به صورت فيزيكي در پاویون ایران و در پلتفرم آنلاین نمایشگاه نيز به نمایش گذاشته شد.

حضور رایزن فناوری كشورمان در غرفه ایران، به عنوان حلقه اتصال مخاطب چینی و شرکت های ایرانی در نمایشگاه از جمله اقدامات موثر در شرایط خاص امسال بود. 14 جلسه تجاری آنلاین بین شرکت های غرفه دار ایرانی و شرکت های چینی هم برگزار شد.همچنین برای نخستین بار، 4 شرکت از  غرفه داران پس از ارزيابي اوليه طرف چيني موفق به كسب فرصت ارايه و حضور در برنامه جذب سرمایه گذار (Roadshow) که هر سال توسط اتاق سرمایه گذاری شنزن در این نمایشگاه برگزار می‎شود، شدند.طبق گزارش ها، 2 شرکت موفق به ترغيب سرما يه گذاران برای جذب سرمایه از 2 مجموعه چینی با ظرفيتي قريب به 18 میلیون دلار شده اند كه پيگيري ها تا حصول نتيجه نهايي ادامه خواهد داشت.

منبع:معاونت علمی نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :