آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273423
تاریخ انتشار : 2 آذر 1399 14:30
تعداد بازدید : 2642

اعضای نصر ترکیبی از دو لیست انتخاباتی را به هیات مدیره ششم فرستادند

هم آفرینی فراگیر

پس از کش وقوس های فراوان، بالاخره انتخابات هیات مدیره دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به اتمام رسید و اتفاقی کم سابقه رخ داد. اعضای صنف این بار به لیست ها رای ندادند و ترکیبی از دو لیست انتخاباتی را به نمایندگی خود برگزیدند.
undefined

فناوران- با اتمام فرایند انتخابات هیات مدیره نصر تهران، از فهرست هم آفرینی صنفی در شاخه شرکت ها 8 نفر و از لیست نصر فراگیر 7 نفر به هیات مدیره دور ششم راه یافتند. در شاخه فروشگاه ها، دو عضو هیات مدیره بین دو لیست انتخاباتی تقسیم شد، اما در شاخه مشاوران، هر سه عضو برگزیده، از لیست هم آفرینی صنفی بودند. به این ترتیب، سهم لیست هم آفرینی صنفی در هیات مدیره دور ششم نصر تهران12 نفر و سهم نصر فراگیر نیز 8 نفر است. بیشترین میزان رای را محمدعلی یوسفی زاده از فهرست هم آفرینی صنفی به خود اختصاص داد که در دور پنجم هیات مدیره نیز حضور داشت و پس از او، آزاد معروفی، سر لیست نصر فراگیر قرار گرفت. البته نازنین دانشور، مدیرعامل و بنیان گذار موفق تخفیفان، نیز تعداد آرایی هم اندازه معروفی کسب کرد. فهرست کامل منتخبان هیات مدیره دور ششم نصر تهران را در جدول می بینید.

گفتنی است که انتخابات هیات مدیره نظام صنفی استان تهران، روز پنج شنبه آغاز شد، اما به دلایلی که ترافیک بالای مشارکت کنندگان و حملات داخلی و خارجی عنوان شد، سامانه رای گیری با اختلال همراه شد و از کار افتاد. در پی این اتفاق، رییس سازمان نصر تهران و هیات نظارت بر انتخابات، تصمیم گرفتند که انتخابات را تا دیروز (شنبه) تمدید کنند.

 بیانیه مشترک، تمجید توام با تهدید
اما این انتخابات که نخستین بار بر بستر بلاک چین اتفاق افتاد، بدون حاشیه نبود. گروهی از کاندیداها، افشای اطلاعات و قرار گرفتن آنها در دست یکی از لیست ها را مصداق این موضوع می دانند که نصر تهران، در نگهداری اطلاعات آنها امانت داری نکرده است. برخی از افراد حامی این گروه حتی معتقد بودند که انتخابات باید تکرار شود. از سوی دیگر، طولانی شدن روند رای گیری، به عقیده گروه دیگر، به آنان ضربه زده و بسیاری از اعضای صنف را از رای دادن روی گردان کرده است. موضوع دیگری که لیست نصر فراگیر به آن اعتراض داشت، عضو شدن فله ای کارکنان برخی از شرکت ها در ساعات پایانی منتهی به روز رای گیری در سازمان بود. نصر فراگیر معتقد بود که این موضوع بی سابقه بوده و روی آرای مشاوران اثرگذار خواهد بود.

شاخه شرکت ها:

ردیف

نام نامزد

تعداد آرا

وضعیت

1

محمدعلی یوسفی زاده

1263

منتخب

2

آزاد معروفی

1245

منتخب

3

نازنین دانشور

1245

منتخب

4

علیرضا عابدی نژاد

1201

منتخب

5

مازیار نوربخش

1134

منتخب

6

حمید توسلی

1108

منتخب

7

کیوان جامه بزرگ

1036

منتخب

8

امیرمسعود اسکوئیلر

1019

منتخب

9

جعفر محمدی

1006

منتخب

10

حسین اسلامی

997

منتخب

11

سیدمجید اورعی

988

منتخب

12

احسان زرین بخش

961

منتخب

13

نیما نامداری

956

منتخب

14

رضا قربانی

951

منتخب

15

فرهاد کرم زاده

944

منتخب

16

سیدمحمدعلی شریفی الحسینی

933

علی البدل

17

حمید بابادینیا

918

علی البدل

18

حسین زارعان

905

علی البدل


اما به هر حال در پی اعلام نتایج انتخابات هیات مدیره نصر تهران، هر سه لیست تشکیل شده برای این انتخابات (نصر فراگیر، هم آفرینی صنفی و اتفاق) بیانیه مشترکی صادر کردند و ضمن قدردانی از مشارکت صنفی، اعلام کردند که هیچ شبهه ای بر صحت انتخابات وارد نیست. آنان در عین حال تاکید کرده اند که اعتراضات خود را به روند برگزاری انتخابات از طریق مراجع صنفی پیگیری خواهند کرد.

متن این بیانیه مشترک به این شرح است: 
«ششمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نصر تهران با تمام فراز و نشیب ها به پایان رسید. اگرچه در ظاهر، گروه های مختلفی در انتخابات رقابت های داغ و به ظاهر پر تنشی را پشت سر گذاشتند، اما جلوه های باشکوهی از مشارکت صنفی به نمایش گذاشته شد.

شاخه فروشگاه ها:

ردیف

نام نامزد

وضعیت

1

عباس برتینا

منتخب

2

محمد متشرعی

منتخب

3

بابک صالحی

علی البدل


شاخه مشاوران:

ردیف

نام نامزد

وضعیت

1

صادق فرامرزی

منتخب

2

آیدین عدالت

منتخب

3

محمدرضا قلعه نویی

منتخب

4

محمدحسن گلستانه

علی البدل


بازرس:

ردیف

نام نامزد

وضعیت

1

مهرداد خداوردیان

منتخب


مشارکت سه برابری رای دهندگان، جسارت در اجرای رای گیری بر بستر مدرن بلاکچین، سعه صدر و متانت هیات های مدیره، اجرایی و نظارت و همچنین تحول بنیادین در ادبیات سازمان از جمله مهم ترین دستاوردهای این دوره از انتخابات بود.

ما گروه های حاضر در رقابتهای انتخاباتی اخیر به نمایندگی از اکثریت کاندیداها و علیرغم تمامی اختلاف نظرها اعلام می داریم که هیچ یک از ما به نتایج انتخابات کوچک ترین شک و شبهه ای نداشته و به امانت داری مجریان و ناظرین انتخابات صد در صد گواهی می نماییم.

بدیهی است بدلیل اعتقاد مشترک ما به شفافیت و نیز اعتقاد به حاکمیت اخلاق بر سازمان، حق خود را برای  طرح  انتقادات و اعتراضاتی که بعضاً به روند انتخابات یا اطلاع رسانی آن داشتیم، محفوظ می دانیم و به دلیل عزم راسخ جمعی در اصلاح امور، آنها را از مراجع ذیصلاح صنفی پیگیری خواهیم کرد.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه مجریان و دست اندرکاران انتخابات و نیز هیات مدیره محترم سازمان، امیدواریم نتیجه این انتخابات، ارتقاء اتفاق و هم آفرینی صنفی و فراگیری اخلاق در صنف و سازمان را در پی داشته باشد.»نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :