آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273446
تاریخ انتشار : 3 آذر 1399 12:31
تعداد بازدید : 3700

یک میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های خلاق می رسد

صندوق پژوهش و فناوری سپهر در توافق با ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، طرح اعطای تسهیلات «حامی خلاق» را آغاز کرد.
undefined

فناوران - با توجه به افزایش روز افزون تعداد شرکت های خلاق و ازدیاد استارتاپ های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا نیاز این زیست بوم به منابع مالی را تامین کند.

این ستاد در راستای تنوع بخشی به منابع مالی در دسترس، توافق نامه های دو یا چند جانبه ای را با بسیاری از صندوق های مالی و اعتباری به امضاء رسانده است.

صندوق پژوهش و فناوری سپهر، یکی از این صندوق ها است که به شرکت های نوآور تسهیلات ارایه می کند. 

این صندوق در توافقی با ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، یک بسته حمایت مالی به نام «حامی خلاق» را عرضه کرده است.

این بسته ویژه شرکت های خلاق تدوین شده است و به محصولات و طرح های تعلق می گیرد که در حوزه صنایع نر و خلاق، ارایه شده باشد. بر اساس طرح «حامی خلاق» تسهیلات مالی به شرکت های خلاق تا سقف 1 میلیارد ریال پرداخت خواهد شد. سود این تسهیلات 8 درصد در نظر گرفته شده است. مدت زمان بازپرداخت برای این تسهیلات 12 ماه در نظر گرفته شده است. سه ماه آغازین پس از دریافت بسته حمایت مالی به عنوان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

شرکت های خلاق دریافت کننده تسهیلات حامی خلاق، سپس این تسهیلات را در بازه زمانی 9 ماهه تصفیه خواهند کرد. این شرکت ها می توانند تسهیلات را در سه قسط، در ماه های ششم، نهم و دوازدهم پرداخت کنند.

این صندوق در نظر دارد تا با توجه به یک سامانه اعتبارسنجی، سقف تسهیلات و میزان وثائق و تضامین در نظر گرفته شده را تعیین کند. شرکت های خلاق از 28 آبان ماه تا 22 بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا طرح ها و درخواست های خود را برای دریافت این تسهیلات ارایه کنند.

منبع:معاونت علمی نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :