آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 273447
تاریخ انتشار : 3 آذر 1399 12:34
تعداد بازدید : 2610

ثبت نام طرح «تیکاف» آغاز شد

مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس درباره برگزاری رویداد تیکاف با هدف تجاری سازی ایده های نو گفت: ثبت نام در این طرح تیکاف از امروز دوم آذر ماه آغاز شده است.
undefined

فناوران - احمد عسگری با بیان اینکه طرح تیکاف در راستای حمایت از تجاری سازی ایده های نو اجرا می شود، افزود: این طرح توسط پارک فناوری پردیس با همکاری «شبکه نوآوری و فناوری ایران» و حمایت مادی و معنوی «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» و «بنیاد ملی نخبگان» برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هدف طرح تیکاف، کوتاه تر و کم هزینه تر کردن مسیر تجاری سازی ایده است، گفت: به مخاطبان این طرح که افراد صاحب ایده و طرح هستند، خدمات حمایتی از قبیل مشاوره تخصصی، راهبری، مهارت آموزی و آموزش و شبکه سازی در مسیر تجاری سازی طرح های نوآورانه و فناورانه و در یک جمله خدمات دوره شکل دهی -جهت تیم سازی و رسیدن به محصول یا خدمت نهایی، ارایه می شود.

عسگری افزود: «ایجاد نسخه تجاری سازی طرح/ ایده متناسب هر فرد»، «شناخت فضای بازار و رقبای مرتبط با طرح یا ایده»، «اصلاح دیدگاه هر فرد صاحب ایده نسبت به کارآفرینی و نگاه دقیق تر به این موضوع»، «آشنایی با ابزارهای حمایتی جهت پیشبرد طرح»، «آماده سازی و اتصال به نهادهای حمایتی فناوری و نوآوری»، «ایجاد شناخت نسبت به موانع پیش رو برای تجاری کردن ایده» بخشی از خروجی مورد انتظار برای مخاطبان این طرح است.

بر اساس اعلام روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مدیرکل اداره سرمایه گذاری و بومی سازی پارک، طرح تیکاف را یک برنامه ۳ تا ۵ ماهه دانست که ثبت نام در این طرح از روز دوم آذر آغاز شده است و تا ۱۹ آذر ادامه دارد و یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه بخش های تیکاف از جمله جلسات، مشاوره ها، ارزیابی ها، آموزش ها، تمرین ها و کارگاه ها از طریق بستر یکپارچه تیکاف به صورت آنلاین برگزار می شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. البته در صورت کاهش موج ابتلا به کرونا، برخی جلسات به صورت حضوری و در مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :